Nowość w IKEA. Stół stanie się... ładowarką

1

IKEA zapowiada nowe rozwiązanie. W październiku w sklepach pojawi się nowa ładowarka do smartfonów, która będzie mocowana pod blatem stołu, biurka czy stolika nocnego.

Nowość w IKEA. Stół stanie się... ładowarką
Nowość w IKEA. Stół stanie się ładowarką. Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Przy pomocy ładowarki Ikea Sjömärke będzie można ładować smartfony oraz inne urządzenia z ładowaniem indukcyjnym.

Została ona zaprojektowana tak, aby podkładka ładująca była niewidoczna po umieszczeniu jej pod biurkiem czy stołem.

Już wcześniej w sklepach dostępne były ładowarki indukcyjne umożliwiająca ładowanie telefonu bez podłączania go do gniazdka. Dzięki temu nie trzeba tracić czasu na codzienne poszukiwania odpowiedniej ładowarki w plątaninie domowych kabli.

Zobacz także: Mój Prąd 4. Będą pieniądze na magazyny energii
Ładowarkę indukcyjną możesz położyć gdziekolwiek zechcesz – przy łóżku, by telefon naładował się w nocy, na biurku, przy którym najczęściej pracujesz albo na stoliku w salonie, w którym odpoczywasz po męczącym dniu – zachęca IKEA.

W sklepach dostępne są także lampki z ładowarką indukcyjną, można przy nich pracować albo czytać, a jednocześnie ładować telefon, używając jednego gniazdka.

Teraz szwedzka sieć postanowiła pójść o krok dalej i zamienić w ładowarkę stoły i biurka. Ładowarki Ikea Sjömärke nie można jeszcze zamówić, ale można już obejrzeć ją na amerykańskiej stronie IKEA, gdzie kosztuje 39,99 dolarów.

Ładowarka pod biurkiem

Według opisu producenta działa ona przez wszystkie materiały o grubości od 8 do 22 mm z wyjątkiem metalu. Ma być idealna do montażu na biurku lub stolik nocny, tak by nie widać było żadnych kabli i przewodów.

W zestawie znajduje się kabel, dwustronna taśma klejąca do łatwego montażu oraz naklejki do oznaczenia, w którym miejscu na blacie należy umieścić telefon. Ikea podkreśla też, że telefon nie powinien być umieszczony bezpośrednio w kontakcie z ładowarką, lecz na blacie lub półce.

Autor: ANA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić