Karolina Sobocińska
Karolina Sobocińska| 
aktualizacja 

O co tu chodzi?! Cena za kilogram czereśni wgniata w fotel

765

W mediach społecznościowych zawrzało. Internauta wstawił zdjęcie z targu, na którym widać, że za kilogram czereśni trzeba w tym roku zapłacić aż 260 zł. Skąd taka cena? I czy to w ogóle prawda?

O co tu chodzi?! Cena za kilogram czereśni wgniata w fotel
260 zł za kilogram czereśni (Twitter)

Osoby, które uwielbiają owoce, mogą mieć w tym roku szczególnie ciężko. Powszechna drożyzna odbija się na portfelach Polaków. Do tego dochodzi inflacja. Wszystko to sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na oszczędzanie.

Jak tak dalej pójdzie, luksusem staną się nawet czereśnie. Albo już się nim stały. Na zdjęciu, które obiegło sieć, widać, że cena za kilogram tych niezwykle bogatych w witaminę C owoców to aż 260 zł!

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci łapią się za głowy. Cena jest tak zawrotna, że niektórzy sugerują, że to może być fejk. "Ktoś sobie po prostu robi żarty!", "Ktoś rozsiewa fejka" - piszą.

Czy to w ogóle możliwe, aby czereśnie były tak drogie? Należy pamiętać, że czereśnie ze zdjęcia - o ile jest ono prawdziwe - pochodzą z importu, np. z Hiszpanii. Cena takich czereśni w hurcie to 170 zł za kilogram, co oznacza, że sprzedawane są one później za ponad 200 zł.

W sieci zaroiło się od komentarzy oburzonych internautów.

Mam 2 słoiki z kompotem czereśniowym. Myślicie, że powinienem wynająć dla nich skrytkę depozytową? - żartował jeden z użytkowników Twittera.
Wymienię ziemię na czereśnie. Duże hektary. Tylko poważne oferty - wtórował drugi.

Oby faktycznie ceny polskich czereśni były niższe. Trzeba bowiem też pamiętać, że występują one u nas jedynie przez miesiąc - około czerwca/lipca. To może powodować, że choć cena zapewnie nie będzie tak oderwana od rzeczywistości, to wciąż pozostanie wysoka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Karolina Sobocińska, dziennikarka o2.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić