Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MDO
|

O tym musisz pamiętać. Jeśli zapomnisz, stracisz 500 plus

8
Podziel się:

Wniosek o świadczenie 500 plus trzeba składać co roku. Właśnie dlatego konieczne jest pamiętanie o bardzo ważnych datach. Jeśli ktoś przegapi wyznaczony termin i nie dopełni formalności, to straci pieniądze.

O tym musisz pamiętać. Jeśli zapomnisz, stracisz 500 plus
500 zł - zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

W dobie szalejącej drożyzny liczy się każdy grosz. Właśnie dlatego lepiej nie spóźnić się z wnioskiem o 500 plus. Nikt przecież nie chciałby stracić pieniędzy.

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że o 500 plus trzeba ubiegać się co roku. Jeden wniosek nie wystarczy zatem na lata.

W tym roku rodziców powinny zainteresować dwie daty. Otóż od 1 stycznia 2022 wniosek 500 plus składają świeżo upieczeni rodzice.

Wypełniają go również ci, którzy dotychczas nie pobierali świadczenia. Wniosek należy przesłać elektronicznie - za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Empatia czy też bankowości elektronicznej.

Ważna data dla osób korzystających z 500 plus

Od 1 lutego 2022 roku wnioski będą składać wszystkie inne osoby. One również będą mogły to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną.

Kto może ubiegać się o 500 plus? "Świadczenie wychowawcze jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny" - podaje spes.org.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
Bat Chłopski
2 tyg. temu
Czy wie ktoś może co się stało z "Matką trujki"? Brakuje mi jej komentarzy. Pobudzaly rano bardziej niż trzy kawy.
do pis
2 tyg. temu
wszyscy jestesmy dziecmi bozymi przeciez!! i my jako dzieci powinnismy,te 500 plus dostawac nie wazne ile mamy lat!! w dodatku jesli rodzice nie zyja umarli, a my jestesmy sami wiec jestesmy sierotami i jako sierotom pieniadze sie naleza!!
Do 43latka 🙂
2 tyg. temu
Tylko noworodek czy małe dziecko nie pójdzie przerzucać betonu a taki 40-latek no cóż raczej powinien już być ułożony mieć dom rodzinę i stałą pracę .
43 latka jesz...
2 tyg. temu
A kiedy będzie 5000+ na dzieci urodzone w latach 70 tych czyli obecnych 40 - stokilkuletnich? Nam też powinno się coś należeć.
Kowal
2 tyg. temu
Z 500 plus zostało 70 plus albo i minus , po tych wszystkich drożyznach od kiedy ten zasiłek istnieje
kpn
2 tyg. temu
czekam na czekam
???
2 tyg. temu
mam dzieci 45 i 52 lata czy na nie tez dostane 500 plus?
Roziu
2 tyg. temu
Czekam na waloryzacje z 500 na 1000.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić