O tym musisz pamiętać. Jeśli zapomnisz, stracisz 500 plus

Wniosek o świadczenie 500 plus trzeba składać co roku. Właśnie dlatego konieczne jest pamiętanie o bardzo ważnych datach. Jeśli ktoś przegapi wyznaczony termin i nie dopełni formalności, to straci pieniądze.

500 zł - zdjęcie ilustracyjne 500 zł - zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Pixabay

W dobie szalejącej drożyzny liczy się każdy grosz. Właśnie dlatego lepiej nie spóźnić się z wnioskiem o 500 plus. Nikt przecież nie chciałby stracić pieniędzy.

Warto pamiętać przede wszystkim o tym, że o 500 plus trzeba ubiegać się co roku. Jeden wniosek nie wystarczy zatem na lata.

W tym roku rodziców powinny zainteresować dwie daty. Otóż od 1 stycznia 2022 wniosek 500 plus składają świeżo upieczeni rodzice.

Wypełniają go również ci, którzy dotychczas nie pobierali świadczenia. Wniosek należy przesłać elektronicznie - za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Empatia czy też bankowości elektronicznej.

Ważna data dla osób korzystających z 500 plus

Od 1 lutego 2022 roku wnioski będą składać wszystkie inne osoby. One również będą mogły to zrobić wyłącznie drogą elektroniczną.

Kto może ubiegać się o 500 plus? "Świadczenie wychowawcze jest wypłacane w ramach Programu Rodzina 500 Plus na każde dziecko do ukończenia przez nie 18. roku życia, bez względu na dochody rodziny" - podaje spes.org.pl.

Wybrane dla Ciebie