Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ABA
|

Przeszedł na stronę Białorusi. Polski żołnierz przemówił w reżimowej TV

1372
Podziel się:

Do sieci trafił fragment wywiadu, którego polski żołnierz Emil Cz. udzielił białoruskiej telewizji. Jak udało się potwierdzić o2.pl, mężczyzna przeszedł na stronę reżimu Łukaszenki. W rozmowie z białoruską dziennikarką z jego ust padają oskarżenie pod adresem polskich służb, te jednak nie znajdują potwierdzenia w faktach.

Przeszedł na stronę Białorusi. Polski żołnierz przemówił w reżimowej TV
Żołnierz, który rzekomo poprosił o azyl na Białorusi udzielił krótkiego wywiadu. (Facebook)

Serwis propagandowy białoruskich pograniczników poinformował w piątek, że jeden z polski żołnierzy poprosił o azyl polityczny. Przedstawiciel Żandarmerii Wojskowej potwierdził w rozmowie z o2.pl, że faktycznie jeden z żołnierzy zaginął. Do nieoficjalnych informacji na temat jego kariery w wojsku dotarła Wirtualna Polska. Według nich Emil Czy. od dawna miał sprawiać problemy.

Poprosił o azyl na Białorusi

W sieci pojawił się już fragment wywiadu z żołnierzem, który rozmawiał z białoruską stacją telewizyjną. Mówi w nim, że Polska "zrobi wszystko, żeby zatuszować całą sprawę".

Nie mogli na koniec powiedzieć jednej rzeczy: że im jeden [z żołnierzy] uciekł i powiedział, co się stało - oświadczył Emil Cz.

Żołnierz z 16. dywizji zmechanizowanej, pełniący dotąd służbę na granicy z Białorusią, twierdzi, że teraz polskie służby będą starały się go zdyskredytować.

Teraz mogą jedynie zrobić ze mnie ostatniego najgorszego człowieka i powiedzieć, że sprawiałam problemy w wojsku i że w ogóle już nie żyję - powiedział.

Emil Cz. oskarża polskie wojsko. Na jego słowa nie ma żadnych dowodów

Żołnierz miał poprosić o azyl polityczny na Białorusi ze względu na to, jak polskie służby traktują jego zdaniem uchodźców. Białoruska dziennikarka zasugerowała w jednym z pytań, że polscy żołnierze strzelają do migrantów, a władze chcą to ukryć. Żołnierz bez wahania odpowiedział, że "to oczywiste". Warto podkreślić, że na to, co mówi Emil Cz., nie ma żadnych dowodów.

Wcześniej Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, napisał na Twitterze, że żołnierz, który zaginął, sprawiał problemy w wojsku. Zdaniem Błaszczaka, ze względu na swoje wykroczenia, nie powinien w ogóle znaleźć się na granicy.

Żołnierz, który wczoraj zaginął miał poważne kłopoty z prawem i złożył wypowiedzenie z wojska. Nigdy nie powinien zostać skierowany do służby na granicę. Zażądałem wyjaśnień, kto za to odpowiada - napisał Błaszczak na Twitterze,
Zobacz także: Inicjatywa Dudy. Generał gorzko komentuje
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(1372)
223
2 miesiące temu
Zdrajcy kaczora nigdy bym nie bronił pałował ludzi i mam go jeszcze bronić wstyd
rak
6 miesięcy temu
olo napisał o fali w wojsku a byłeś w wojsku dla mięczaków nie ma tam miejsca nie chcesz to nie służysz i dlaczego dopuścili go do służby z bronią w ręku po wpadce z alkocholem i narkotykami takie mamy teraz standarty w armi
Rxxx
6 miesięcy temu
Może wp przedrukuje ten wywiad a internauci wyciągną swoje wnioski, my nie wiemy co powiedział a nasze władze i pismaki każą nam wierzyć w to co oni powiedzą tej władzy nie można wierzyć nawet za grosz
Olo
6 miesięcy temu
Moim zdaniem, zapewne to efekt prześladowań w wojsku, tzw fali. Normalny człowiek tego nie zniesie.
Rolnik
6 miesięcy temu
Nikt tego przejścia na stronę Białorusi nie wiąże z sytuacją panującą w naszym kraju, która radykalnie się zmienia od 1990r. KRAJU - kolonii z kartonu i kupy kamienii. Smutna historia, ale dająca wiele do myślenia. Jakoś nie żądano kary śmierci dla tych którzy wygadywali głupstwa w restauracji Puchacza Sowy. Nie ponieśli żadnej kary a wprost przeciwnie niektórzy z tych łotrów zasiadają w Sejmie. Myślę, obym się mylił, że takich przejść może być w przyszłości więcej, ponieważ ludzie mają już dość tych polsko-amerykańsko-żydowskich cwaniaków w garniturkach. Niech politycy sami bronią granicy a nie szukają frajerów. Najpierw ze wszystkimi jątrzą a później niewinnych ludzi wplątują we własne gierki.
PotomekObrPol...
6 miesięcy temu
Zastanòwmy się. Z wyglądu maminsynek. Przed czym miał uciekać? Daleko od Mamy? Groziło mu wydalenie z wojska. I tyle. Przed tym miał uciekać? Wiadomo że do Polski powrotu nie ma. Nie jest aż takim kretynem aby wiedzieć że na Białorusi to dopiero jest bagno. Białorusini MASOWO starali się dostać i mieszkać w Polsce. Stawiał bym na to że go porwali. Nie wiemy jak było naprawdę. Nie wieszajcie na nim psòw. Może niepotrzebnie szkalujemy Chłopaka. Jeżeli naprawdę okazałoby się że dopuścił się zdrady byłbym za karą śmierci. Przypomnijcie sobie historię pilota U-2 ktòrego zestrzelili Sowieci. Co kazali mu mòwić i jak po powrocie potoczyły się jego losy. Był jeńcem. Myślę że tego Polskiego Żołnierza służby białoruskie napadły i porwały. Jest ich jeńcem. Tak sądzę. Pozdrawiam Wszystkich Polakòw 🇵🇱🙋🙂
:(((
6 miesięcy temu
Współczuję rodzinie. Najedzą się wstydu za wszystkie czasy. Chyba bym się pod ziemię zapadła, gdyby na przykład brat rodzony wyciął mi taki numer.
Azyl dla Barb...
6 miesięcy temu
Barbara z nim nie wyjechała
magda
6 miesięcy temu
nikt nie bierze pod uwagę, że mógł być porwany i szantażem zmuszony do takich wypowiedzi /podobnie jak porwany Protasiewicz z samolotu/ . Tym bardziej , że są informacje , że w pojedynkę pełnił służbę na granicy.
ZgredWawa
6 miesięcy temu
Łukaszenka obiecał dobry towar (marycha) i dlatego zdezerterował.
Klaudia J.
6 miesięcy temu
Emil jest bohaterem 💋💘
a0grest
6 miesięcy temu
Zasługuje na karę przewidzianą za zdradę kraju i dezercję. Wszystko w temacie....
Grzegorz ze S...
6 miesięcy temu
Rano było pełne nazwisko dezertera.Dlaczego teraz jest inicjał nazwiska?
Neemo
6 miesięcy temu
Na rondzie im Kuklińskiego skręcicic w aleje Emila Cz.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić