Natalia Kurpiewska
Natalia Kurpiewska| 

Oblężenie w galeriach handlowych. Takich tłumów nie było od dawna

11

Po otwarciu galerii handlowych Polacy szturmem ruszyli na zakupy. Jak wynika z danych CBRE, tylko w pierwszym tygodniu po otwarciu sklepów odwiedzalność była o blisko połowę większa niż w tym samym okresie w 2020 roku.

Oblężenie w galeriach handlowych. Takich tłumów nie było od dawna
Tłumy w galeriach handlowych. (WP, Mateusz Madejski)

Zarówno tegoroczne, jak i zeszłoroczne otwarcie galerii handlowych przypadły na tydzień po długim weekendzie majowym. Jednak w tym roku obiekty przechodzą prawdziwe oblężenie. Według badań CBRE między 4 a 10 maja odwiedzalność galerii handlowych była o 48 proc. wyższa niż w tym samym tygodniu zeszłego roku.

Powrót do sklepów. O połowę więcej klientów

Rok temu, gdy w maju otwarto centra handlowe, Polacy nie ruszyli masowo do sklepów. Wtedy dominował jeszcze strach, który dzisiaj nie jest już tak wszechobecny, szczególnie, że wiele osób zdążyło się już zaszczepić - tłumaczy cytowana w informacji Magdalena Frątczak, szefowa sektora handlowego w CBRE.

Jak dodaje Frątczak, zakupy online nie zastąpiły buszowania po sklepach i fizycznego kontaktu z produktem. Natomiast przeglądanie towaru i ostatecznie kupowanie drogą online ma już na zawsze wpisać się styl zakupowy konsumentów.

Zobacz także: Szczepienia w firmach. "Nic nie wiadomo, aby pula chętnych się zmniejszyła"

Kolejny tydzień po otwarciu, choć nie z tak spektakularnymi wynikami jak wcześniejszy, też wygląda zadziwiająco. Od 10-16 maja odwiedzalność sklepów była wyższa o 42 proc. w porównaniu z analogicznym okresem 2020 roku.

Masowy powrót Polaków do centrów handlowych to potrzebny tym obiektom oddech i szansa na ruch w branży - dodaje Frątczak.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić