aktualizacja 

Od 10 lat nie musi płacić rachunków za prąd. Zdradza swój sekret

25

Japonka Chikako Fujii od ponad dziesięciu lat nie płaci rachunków za prąd. W dobie podwyżek opłat na całym świecie jej historia wzbudziła duże zainteresowanie mediów. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

Od 10 lat nie musi płacić rachunków za prąd. Zdradza swój sekret
Japonka znalazła sposób na darmową energię (Twitter)

Tegoroczne podwyżki cen prądu budzą strach w Polsce i innych krajach. Światowy kryzys energetyczny powoli staje się faktem, dlatego wiele osób już zaczyna szukać oszczędności. Kwoty na rachunkach, które otrzymają gospodarstwa domowe, mają być nawet o kilkaset procent większe od tych otrzymywanych jeszcze w ubiegłym roku.

W czasie kiedy cały świat patrzy z przerażeniem na podwyżki cen energii, Chikako Fujii może spać spokojnie. Wynika to z faktu, że mieszkanka Tokio od 10 lat jest samowystarczalna energetycznie. Kobieta znalazła sposób na darmowy prąd. Niesamowitą historię 62-latki przedstawiło na Twitterze w krótkim reportażu "Deutsche Welle". Sposób życia bohaterki materiału daje do myślenia.

Japonka nie płaci za prąd

Chikako Fujii zdecydowała się na uniezależnienie energetyczne w 2011 roku. Po potężnym trzęsieniu ziemi w jej mieszkaniu dochodziło do nagłych przerw w dostawach energii. Utrudniało to mieszkance Tokio życie, dlatego w końcu zrezygnowała z oferty operatora. Od tego czasu udaje jej się czerpać darmowy prąd na swoich zasadach. Uzyskuje go m.in. dzięki jeździe na rowerze stacjonarnym wytwarzającym energię, a także dzięki panelom słonecznym, które umieściła na balkonie.

Krótko po trzęsieniu ziemi doszło w do kilku przerw w dostawach prądu, nagle go odcinano. Poczułam wtedy, że muszę być na to przygotowana - opowiedziała Fujii.

Wytwarzana przez Fujii energia wystarcza jej do prowadzenia swojego stylu życia. 62-latka nie korzysta z telewizora, głośników, zmywarki czy klimatyzacji. Tegoroczne upały sprawiły, że zakupiła niedawno bardzo małą lodówkę. Pomysłowa Japonka zazwyczaj nie wykorzystuje również energii elektrycznej do gotowania. Potrawy przyrządza w specjalnych urządzeniach, które nagrzewają się dzięki promieniom słonecznym.

Jedzenie przyrządzone w słońcu jest przepyszne i nie trzeba do tego używać gazu ani prądu. W słoneczny dzień plaster ryby można przyrządzić w około godzinę, a kawałek kurczaka w półtorej - wytłumaczyła Japonka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: Spotkanie u prezydentów. To będzie dziś główny temat
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić