Ogłoszenie cukierni rozpoczęło lawinę. Najpierw policja, teraz sanepid

93

W Radzyminie na drzwiach jednej z cukierni i sklepu z wyrobami tytoniowymi pojawiła się informacja zachęcająca klientów do zakupów bez maseczek. Sprawą zajęła się miejscowa policja. Poinformowano też sanepid.

Ogłoszenie cukierni rozpoczęło lawinę. Najpierw policja, teraz sanepid
(East News)
W tym sklepie sprzedawcy nie noszą maseczek. Nie wymagamy tego również od was - taką informację wywieszono na witrynie sklepu.

By nadać sobie wiarygodności i zachęcić klientów do zdjęcia maseczek, autor wywieszki powołał się na art. 31 Konstytucji RP, mówiący o wolnościach obywatelskich i art. 135 Kodeksu wykroczeń dotyczący m.in. odmowy sprzedaży towaru klientowi.

Z lokalem skontaktował się portal WP Finanse. Reakcja była jednak nerwowa.

Proszę do mnie nie wydzwaniać w tej sprawie. To nieprawda. Nie można u nas robić zakupów bez maseczek - zdecydowanym głosem stwierdziła rozmówczyni i na tym rozmowa się zakończyła.

Co ciekawe, dziennikarz Radia Kolor, który rozmawiał z - jak to określono - pracownicą jednego z lokali, która wywiesiła komunikat, usłyszał, że "klienci przyjęli to bardzo dobrze".

Skąd zmiana? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że do akcji wkroczyły służby.

Na miejscu w tej cukierni byli w środę policjanci. Sprawdzenie zakończyło się stwierdzeniem, że nie dzieje się tam nic, co budziłoby jakiekolwiek wątpliwości. Policjanci nie musieli nikogo karać mandatem - mówi WP Finanse aspirant sztabowy Tomasz Sitek, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Wołominie, któremu Radzymin podlega.

Na tym jednak nie koniec, bo do akcji wkracza też sanepid, który miał w Radzyminie i tak zaplanowane rutynowe kontrole.

W całej Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w placówkach handlowych. Za jego złamanie grozi do 500 złotych mandatu i od 5 do 30 tys. złotych kary administracyjnej.

Zobacz także: Epidemia otworzyła Polakom oczy. "Ludzie poznali wartość pracy sprzedawcy"
Autor: WZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić