o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Ogłoszenie cukierni rozpoczęło lawinę. Najpierw policja, teraz sanepid

49
Podziel się

W Radzyminie na drzwiach jednej z cukierni i sklepu z wyrobami tytoniowymi pojawiła się informacja zachęcająca klientów do zakupów bez maseczek. Sprawą zajęła się miejscowa policja. Poinformowano też sanepid.

Ogłoszenie cukierni rozpoczęło lawinę. Najpierw policja, teraz sanepid
(East News)
bDyAqutN
W tym sklepie sprzedawcy nie noszą maseczek. Nie wymagamy tego również od was - taką informację wywieszono na witrynie sklepu.

By nadać sobie wiarygodności i zachęcić klientów do zdjęcia maseczek, autor wywieszki powołał się na art. 31 Konstytucji RP, mówiący o wolnościach obywatelskich i art. 135 Kodeksu wykroczeń dotyczący m.in. odmowy sprzedaży towaru klientowi.

bDyAqutP

Z lokalem skontaktował się portal WP Finanse. Reakcja była jednak nerwowa.

Proszę do mnie nie wydzwaniać w tej sprawie. To nieprawda. Nie można u nas robić zakupów bez maseczek - zdecydowanym głosem stwierdziła rozmówczyni i na tym rozmowa się zakończyła.

Co ciekawe, dziennikarz Radia Kolor, który rozmawiał z - jak to określono - pracownicą jednego z lokali, która wywiesiła komunikat, usłyszał, że "klienci przyjęli to bardzo dobrze".

Skąd zmiana? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że do akcji wkroczyły służby.

bDyAqutV
Na miejscu w tej cukierni byli w środę policjanci. Sprawdzenie zakończyło się stwierdzeniem, że nie dzieje się tam nic, co budziłoby jakiekolwiek wątpliwości. Policjanci nie musieli nikogo karać mandatem - mówi WP Finanse aspirant sztabowy Tomasz Sitek, oficer prasowy komendanta powiatowego policji w Wołominie, któremu Radzymin podlega.

Na tym jednak nie koniec, bo do akcji wkracza też sanepid, który miał w Radzyminie i tak zaplanowane rutynowe kontrole.

W całej Polsce obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa w placówkach handlowych. Za jego złamanie grozi do 500 złotych mandatu i od 5 do 30 tys. złotych kary administracyjnej.

bDyAqutW
Zobacz także: Epidemia otworzyła Polakom oczy. "Ludzie poznali wartość pracy sprzedawcy"
bDyAquuq
KOMENTARZE
(49)
sygnalista
5 miesięcy temu
składam donos,ze najwyższe władze państwowe pracują bez masek.Co na to policja i sanepid?Odpowiedż-nam czytać nie kazano.
Mira
5 miesięcy temu
popieram, nakaz noszenia maseczek jest niezgodny z prawem. Pomijam już tę wymyśloną pandemię, którą rządy terroryzują ludzi. jeszcze zapłacą za to, ludzka cierpliwość zawsze kiedyś się kończy
koroner
5 miesięcy temu
okradania ludzi w białych rękawiczkach i maseczkach ciąg dalszy
bDyAquur
Polak
5 miesięcy temu
milicja nie ma podstawy prawnej żeby karać mandatem xD
brawo
5 miesięcy temu
ogromny szacunek!
Najnowsze komentarze (49)
ZDALNY
5 miesięcy temu
rafal ale ja nie wiem o co chodzi🤣
COVEXIT
5 miesięcy temu
COVEXIT kropka COM . PODAJCIE DALEJ, TEŻ MINISTROWI . AUSTRALIA, BRAZYLIA, ARGENTYNA, CHILE , INDIE LECZĄ.
COVEXIT
5 miesięcy temu
COVEXIT kropka COM . PODAJCIE DALEJ, TEŻ MINISTROWI . AUSTRALIA, BRAZYLIA, ARGENTYNA, CHILE , INDIE LECZĄ.
gość
5 miesięcy temu
Brawo dla odważnych. Pandemia jest straszna bo nie ma na nią lekarstwa a jakimś cudem zdrowieje 99,9% ludzi a 99,8% choruje bezobjawowo. No naprawdę strach wychodzić z domu.
normalny
5 miesięcy temu
Co "normalnych" zaraz milicja, sanepid bo donoszenie mamy we krwi. To wirus CELEBRYTA który atakuje w kościele czy na weselach ale już nie na plażach czy w kawiarniach - ba na wiecach wyborczych także NIE. W PL szpitale mają dodatkową kasę za wpisanie COVID-a a za podłączenie pod respirator jeszcze więcej. Ludzie umierają na zawały, udary, nowotwory a wpisany koronaświrus i statystyki rosną na potęgę. Testy - mnóstwo fałszywie pozytywnych, na Śląsku i nie tylko test przez sanepid zostawiony w domu u badanego a wynik pozytywny. 98% górników przeszło tę niby pandemię bezobjawowo - tyle w temacie tej ściemy / Dziękuję.
Obserwator
5 miesięcy temu
Najlepsze jaja są jak podają w sklepach/restauracjach w rękawiczkach..zmienianych raz dziennie bo nawet do kibla w nich chodza. Oczywiście rąk/rękawiczek nie myją bo..przecież mają rękawiczki a więc normy spełnione. Eh tragedia..
ZS76
5 miesięcy temu
Skoro to takie zaraźne ale jakoś nigdzie nie zauważyłem pojemników na zużyte maseczki. Pójdę do sklepu bez maski - nie obsłużą mnie a towar który dotykałem i tak wróci na półki. Nie dostaniesz mandatu w sklepie byle było coś na pysku, ba nawet pod brodą, zwykły szalik wystarczy który przed niczym nie chroni tak samo jak coś co nie przykrywa nosa. Ludzie POMYŚLCIE ...
Darek
5 miesięcy temu
Kpiny z ludzi robią sobie różne służby. Mamy niby XXI wiek a średniowiecze wróciło. Kawałek szmatki albo pończochy na twarzy ma zatrzymać zarazki? Albo kawałek tworzywa sztucznego wiszący kilka centymetrów od twarzy ma zatrzymać niebezpieczne patogeny? Skoro kawałek cieniutkiej szmatki zatrzymuje bakterie i wirusy to dlaczego nie stosuje się takich zabezpieczeń do walki np z Ebolą? Tylko wymagane jest stosowanie masek typu FFP3 lub minimum FFP2? A dlatego że Ebola to realne zagrożenie a Covid to jakaś sztucznie pompowana afera. Apel do Policji i służb: odpuśćcie bo jak ludzie nie wytrzymają i wyjdą na ulicę to wam bokiem wyjdzie straszenie mandatami. Tu jest Polska a nie Arabia żeby twarze zasłaniać. Z tym zasłanianiem twarzy to jest jakiś szeroko zakrojony plan ogólnoświatowy mający na celu zniewolenie ludzi.
bDyAquuj
Zen
5 miesięcy temu
Przepisy, prawa, wolności mało znaczą w starciu z bestią Covid - 19.Mój kolega coś o tym wie
Litylko
5 miesięcy temu
Ustawa z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. W Polsce nie obowiązuje tylko Konstytucja bo ona nie reguluje wszystkiego. Przecież jest jeszcze Kodeks Karny, Rodzinny, Ruchu drogowego, Kodeks Pracy itp. To tego tez nie przestrzegajmy bo nie jest zapisane w Konstytucji?
Aleksander
5 miesięcy temu
Ten wirus to jest ściema nie ma czegoś takiego. Na tym bardzo dobrze się zarabia prawda jest taka że najlepiej zarabia się na strachu. A Służba zdrowia ma super sytuację nie robi nić a kasa płynie od podatników.
emigrant
5 miesięcy temu
...znaczy nie ma pandemii,dobrze rozumiem przedmówców !??? to rządy "wszystkich krajów" połączyły siły aby..."podciąć sobie gospodarcze gardło" ? !!! eh,polaczkowie ,zawsze "mądrzy inaczej" : (
Eryk
5 miesięcy temu
Państwo policyjne i reżim rodemz koreii
ŚWIADOMY
5 miesięcy temu
I bardzo dobrze wszyscy powinni isc tym śladem i zdjąć ten kaganiec z twarzy, jaka pandemia to sciema
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić