o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Natalia Bogucka
|

W Polsce padł właśnie dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Raport MZ z piątku, 21 sierpnia

52
Podziel się

Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport dotyczący pandemii koronawirusa w Polsce. Na terenie naszego kraju odnotowano ponad 900 nowych zakażeń. Są również informacje o kolejnych ofiarach śmiertelnych.

W Polsce padł właśnie dobowy rekord zakażeń koronawirusem. Raport MZ z piątku, 21 sierpnia
Koronawirus w Polsce. Najnowszy raport Ministerstwa Zdrowia (Getty Images)
bDnOdmKt

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że Polsce wykryto 903 nowe zakażenia koronawirusem. Wszystkie zostały potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Oznacza to, że w Polsce padł kolejny rekord dotyczący ilości zachorowań.

Najwięcej przypadków odnotowano w woj. śląskim (168). COVID-19 zdiagnozowano również u osób z województw: małopolskiego (156), mazowieckiego (146), pomorskiego (89), wielkopolskiego (77), łódzkiego (49), podkarpackiego (46), kujawsko-pomorskiego (31), dolnośląskiego (30), warmińsko-mazurskiego (30), opolskiego (25), świętokrzyskiego (22), lubelskiego (21), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (6) i lubuskiego (1).

bDnOdmKv

Resort poinformował także o 13 kolejnych ofiarach śmiertelnych. Większość miała choroby współistniejące.

Z przykrością informujemy o śmierci 13 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 89-M, 83-M Kraków, 92-K Grobla ,85-M Łańcut, 88-M Siedlce, 88-K Warszawa, 78-M Gorzów Wielkopolski, 64-M Gliwice, 70-M, 78-K Tychy, 89-M, 66-K Poznań, 70-K Gdańsk. Większość osób miała choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane dotyczące pandemii

Łącznie w Polsce stwierdzono 60 281 zakażeń koronawirusem, w tym 1 938 zgonów. 41 209 osób wyzdrowiało. Kwarantanną pozostaje objętych 103 351 osób, a 8 902 nadzorem epidemiologicznym. Osoby chore na COVID-19 zajmują 2151 szpitalnych łóżek i 84 respiratory.

bDnOdmKB

Zobacz także: Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia. Bartosz Arłukowicz: ma trudne zadanie

bDnOdmKW
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(52)
Fakty
3 miesiące temu
Pamiętacie jak w Polsce było tylko 13 chorych i pozamykali nas w domach. Co teraz wirus jest inny, że robimy co chcemy?
michał
3 miesiące temu
Jak się zacznie rok szkolny to będzie dziennie powyżej 1000 osób zakażonych. Teraz turyści, a jesienią uczniowie
tadek
3 miesiące temu
To niejest wina rządu tylko ludzi proszę zobaczyć jak ludzie tego wrusa lekcjewaza a gdy się wprowadza jakieś zakazy to twierdzą że wolność im się zabiera
bDnOdmKX
Jaśko
3 miesiące temu
"...Większość osób miała choroby współistniejące - poinformowało Ministerstwo Zdrowia..." To niech Ministerstwo Zdrowia poda, ilu Polaków w wieku 60 i więcej lat jest idealnie zdrowych?
Kolczu
3 miesiące temu
Przeciez Morawiecki podczas wyborow mowil ze wirusa juz nie ma.
Najnowsze komentarze (52)
Wierny
3 miesiące temu
A czy ktoś widział żeby kościoły po każdej mszy były dezynfekowane nie, A na orlikach po każdej grupie wychodzi pani z płynem do dezynfekcji i czyści klamki ławki
Luki
3 miesiące temu
Media wirus istnieje tylko w mediach
Goldengecko
3 miesiące temu
No to jeszcze ZUS daleką ma drogę do zadowolenia
Kris
3 miesiące temu
Skonczcie juz z ludzi robic wariatów, zwykła grypa a nie zadna pandemia. Ludzie umieraja ze starosci lub innych chorob a lekarze sie pytaja czy moga wpisac koronawirusa. Tragedia jak mozna zwyklym kowwlskim manipulowac...
Widły
3 miesiące temu
W Polsce padł właśnie rekord kłamstwa, obłudy, hipokryzji, hohsztaplerstwa. Rekordowej liczbie Polaków spadły klapki z oczu i zobaczyli Jak Jest Naprawdę. Polskę po raz kolejny spotkało nieszczęście bo mamy NieRząd.
Kamil
3 miesiące temu
Nudne sie to zaczyna robic juz. A jak ktos sie wgłebi dobrze w temat to zauważy ze to przestaje sie trzymać kupy.
Kor
3 miesiące temu
Ja myślę że jest mega pandemia nowotworow
123
3 miesiące temu
I jak ja mam posłać dziecko do szkoły?Czy rodzice nie mają nic do powiedzenia?Moje dziecko i na mnie spoczywa odpowiedzialność za jego zdrowie i życie,czemu MEN docyduje za nas?
bDnOdmKP
ollo
3 miesiące temu
No kurcze jest się czym chwalić może jakieś zakłady, smsy czy przekroczy 1000? Może trzeba się zarazić i jeszcze kilka osób z otoczenia by pękł tysiak? Żenada jedna wielka żenada!!
Lech
3 miesiące temu
Polecam wybory co 3 dni wtedy będzie spadek
Dawid
3 miesiące temu
Ten wirus to ściema i początek 3 wojny światowej tyle wyrzuc tv wloncz myślenie
Ucuf7f
3 miesiące temu
Minister wiedział, kiedy odejść...i dobrze zrobił ,Maciaszek mówił, że wirus w odwrocie ,że nie ma się czego bać...idzcie głosować..dlaczego wprowadził ludzi w błąd????!!!!!
magma
3 miesiące temu
Ja chciała bym poznać ilu wczoraj 20,30,40 latków zmarło na zawał lub udar. Albo chciała bym poznać liczbę zgonów ludzi którym nie udzielono lub za późno udzielono pomocy w związku z Covid
Pomorzanin
3 miesiące temu
Teraz stoi całe Pomorze otworem dla ludu z całego kraju. Oni się rozjadą do domów bo im się urlopy pokończą a nam zostanie zaraza taka, że nawet na ulicę nie wyjdziemy.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić