"Ojciec chrzestny" rosyjskich oligarchów przyłapany w Stambule. Nie był sam

"Ojciec chrzestny" rosyjskich oligarchów Anatolij Czubajs został sfotografowany w restauracji w Stambule. W lokalu towarzyszyły mu żona oraz popularna rosyjska aktorka Paulina Andrejewa. Fani artystki musi się nieźle zdziwić, ponieważ Andrejewa nie ogłaszała do tej pory, że zamierza opuścić Rosję. Co łączy majętnego biznesmena z piękną celebrytką?

"Ojciec chrzestny" rosyjskich oligarchów przyłapany w Stambule. Nie był sam
Anatolij Czubajs był widziany w Stambule (Wikimedia COmmons)

Od czasu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji w Ukrainie wielu rosyjskich biznesmenów i celebrytów postanowiło opuścić ojczyznę. Powodów tego jest wiele - wyraz sprzeciwu wobec polityki Władimira Putina, obawa przed gniewem dyktatora za wcześniejsze krytykowanie jego decyzji, sankcje nałożone przez kraje zachodnie czy po prostu pogarszające się warunki życia w Rosji.

Anatolij Czubajs uciekł z kraju w ramach protestu przeciwko wojnie - przynajmniej tak jest to powszechnie interpretowane m.in. na podstawie jego wpisów w mediach społecznościowych. Jeszcze do niedawna Czubajs był doradcą Władimira Putina ds. klimatu i zrównoważonego rozwoju, jednak zerwał z reżimem dyktatora, stając się najwyższym rangą przedstawicielem rosyjskich władz, który zaprotestował przeciwko rosyjskiej agresji.

Do tej spory spekulowano jedynie, dokąd wyjechał rosyjski oligarcha, wskazując przy tym m.in. Turcję. Zdjęcie, które ostatnio trafiło do sieci, zdaje się potwierdzać te domysły. Ma być na nim widoczny Czubajs w restauracji Isola w Stambule. Biznesmenowi towarzyszyła jego żona Awdotja Smirnowa oraz aktorka Paulina Andrejewa.

Do tej pory w mediach nie pojawiły się żadne informacje, by rosyjska celebrytka opuściła kraj. Ostatni raz aktorka wypowiedziała się na temat sytuacji w kraju 28 lutego - wtedy podpisała list otwarty od artystów Federacji Rosyjskiej. Gwiazda opublikowała również post w mediach społecznościowych, w którym wyraziła swój negatywny stosunek do wojny w Ukrainie.

Co, a raczej kto łączy znaną aktorkę z byłym wicepremierem? Jego żona. Smirnowa była współautorką i reżyserką popularnego serialu "Vertinsky", w którym Paulina Andrejewa zagrała jedną z głównych ról. Całkiem możliwe, że to małżonka biznezmena zaprosiła aktorkę do Stambułu.

Amerykańskie media przypominają, że to właśnie Czubajs załatwił Władimirowi Putinowi pracę na Kremlu, w administracji prezydenta. We współczesnej historii Rosji Czubajs zapisał się przede wszystkim jako architekt rosyjskiej transformacji gospodarczej, której dokonał jako minister finansów i wicepremier pod rządami Borysa Jelcyna. Oligarcha oskarżany jest o uzyskanie nielegalnych dochodów ze sprzedaży majątku narodowego. Do dzisiaj źródło jego bogactwa jest nieznane.

Zobacz także: Ślub w czasie wojny. Para ukraińskich medyków powiedziała sobie "tak"
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić