Państwo rozdaje pieniądze! Jak dostać kasę na telewizor lub dekoder?

28

W środę ruszy nabór wniosków w ramach projektu Dekoder+. Jest to nowy program rządowy, który pozwala na uzyskanie dofinansowania zakupu telewizora lub dekodera.

Państwo rozdaje pieniądze! Jak dostać kasę na telewizor lub dekoder?
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Wielu Polaków musi wymienić sprzęt umożliwiający oglądanie telewizji. Ma to związek ze zmianą sygnału nadawania z DVB-T na rzecz DVB-T2/HEVC.

Nowy standard pojawi się najpierw w woj. lubuskim i dolnośląskim. Tam "nowa" telewizja zacznie funkcjonować już 28 marca.

Ci, którzy nie posiadają telewizora lub dekodera z funkcją odbierania nowego standardu, utracą dostęp do ulubionych kanałów. Właśnie dlatego warto zadbać o odpowiedni sprzęt.

Rząd pomoże tym, dla których jest to kłopotliwe. Na zakup nowego telewizora lub dekodera można uzyskać dofinansowanie na poziomie 100 zł.

Dekoder+. Jak ubiegać się o dofinansowanie?

Już od 16 marca wnioski o dofinansowanie będzie można składać za pośrednictwem formularza zamieszczonego na gov.pl lub w placówkach Poczty Polskiej.

Wsparcie nie zostanie przydzielone w formie gotówkowej, ale w postaci bonu. Będzie można go wykorzystać w wybranych sklepach stacjonarnych i internetowych.

Na jedno gospodarstwo domowe przysługuje tylko jeden bon. By dostać dopłatę, należy złożyć nie tylko wniosek, ale i oświadczenie, że "sytuacja materialna gospodarstwa domowego danej osoby uniemożliwia samodzielne poniesienie kosztów nabycia dekodera telewizyjnego".

Zobacz także: Zakaz eksportu żywności z Ukrainy. Czy ceny pójdą w górę?
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić