Papuga i Alexa Amazona się dogadały. Nagranie to hit

2

Sprytna papuga postanowiła sama zadbać o swoje jedzenie. Zwróciła się w tym celu do inteligentnego asystenta głosowego. Nagranie na którym prosi go o dodanie do listy zakupów szarpanej wieprzowiny, szybko stało się hitem sieci.

Papuga i Alexa Amazona się dogadały. Nagranie to hit
Papuga nauczyła się wydawać polecenia asystentowi głosowemu (zdj. ilustracyjne) (Pixabay)

Pochodząca z Kongo papuga szara imieniem Max wie jak o siebie zadbać. Posiada także bardzo rozbudowane słownictwo. Okazuje się, że potrafi doskonale porozumiewać się z asystentką głosową Amazona, Alexą.

Papuga prosi inteligentny głośnik o zakup jedzenia. To trzeba usłyszeć

Media społecznościowe obiegło nagranie, na którym Max rozmawia z asystentką. Papuga najpierw wywołuje Alexę. Kiedy rozlega się charakterystyczny dźwięk inteligentnego głośnika, Max prosi o dodanie do listy zakupów dodatkowego produktu.

Aleksa, dodaj szarpaną wieprzowinę – mówi papuga.

Asystentka odpowiada, że ten produkt jest już na liście zakupów. Papuga musiała usłyszeć wcześniej, jak o poszerzenie listy zakupów prosi jej właściciel. Ptak jak gdyby nigdy nic wraca więc do swoich codziennych zajęć.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Film szybko stał się hitem sieci. W ciągu kilku dni obejrzano go blisko 10 mln razy.

Wie co robi, chce zadbać o jedzenie – ocenił jeden z komentujących.
To niesamowite. Jest bardzo inteligenty – dodała kolejna internautka.

Ptak korzysta z asystenta głosowego. Potrafi sterować ogrzewaniem i muzyką

Okazuje się że papuga potrafi nie tylko zadbać o swój pokarm. Na kolejnym filmie widać, że potrafi także sterować kaloryferami w pokoju. Zmęczony zbyt wysoką temperaturą Max prosi asystentkę głosową o wyłączenie ogrzewania.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Właściciel papugi opowiada, że czasami przy pomocy asystenta głosowego ptak lubi włączać także muzykę. Niekiedy czyni to we wczesnych godzinach porannych, uniemożliwiając domownikom wypoczynek.

Pochodzące z Afryki Środkowej papugi szare, znane także jako Żako, potrafią nauczyć się ponad 100 słów. W niewoli dożywają nawet 45 lat. Są jednymi z najbardziej inteligentnych ptaków, w niektórych aspektach ich zdolności intelektualne dorównują kilkuletnim dzieciom.

Obejrzyj także: Gadająca papuga hitem Internetu

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić