Paragony grozy z jarmarku. 170 zł za trzy szaszłyki

42

W miniony weekend w Poznaniu ruszyły jarmarki bożonarodzeniowe. Czy dzięki spadającej inflacji w tym roku jest taniej? Nie mamy dobrych wieści. Atrakcje, przekąski i napoje znowu podrożały. By poczuć "magię świąt", trzeba przygotować się na spore wydatki.

Paragony grozy z jarmarku. 170 zł za trzy szaszłyki
Ceny na jarmarku w Poznaniu (Instagram, @jarmarkpoznanplacwolnosci)

W weekend 18-19 listopada w większości dużych polskich miast zaczęły działać jarmarki świąteczne. W Poznaniu funkcjonują aż dwa - na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz na Placu Wolności.

Paragony grozy na świątecznym jarmarku

Jarmarki nigdy nie należały do tanich imprez, w zeszłym roku jednak ceny pobijały wszelkie rekordy. Miało to związek przede wszystkim z galopującą wówczas inflacją. Obecnie inflacja spada, stała się wreszcie jednocyfrowa. Czy to oznacza, że ceny na jarmarkach będą niższe?

Sprawdziła to redakcja portalu epoznan.pl. Niestety, ustalenia dziennikarzy mogą rozczarować. Jak czytamy w artykule, w ubiegłym roku kakao i grzane wino, czyli najpopularniejsze napoje na jarmarku, kosztowały odpowiednio 13 i 15 zł. Dziś to aż 15 i 18 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Krupa o samodzielnym macierzyństwie i planach na święta

170 zł za trzy szaszłyki

A jak prezentują się ceny jedzenia? Administratorzy profilu "Poznański Trójkąt Bermudzki" podesłali redakcji lokalnego serwisu paragon z jednego ze stoisk. Za trzy szaszłyki z kromką i ketchupem klienci zapłacili prawie 170 zł.

Podrożały także atrakcje. Jak podaje epoznan.pl, bilet normalny za wejście na lodowisko kosztuje teraz 20 zł, a ulgowy 17 zł. To więcej niż w ubiegłym roku, a weekendy jest jeszcze drożej. O 5 zł podrożało także wypożyczenie łyżew.

Aż o 10 zł zwiększyła się z kolei cena za przejażdżkę diabelskim młynem na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wejście do domku św. Mikołaja z wliczoną odbitką zdjęcia to koszt 39 zł. Przed udaniem się na jarmark lepiej zatem dokładnie sprawdzić zawartość swoich portfeli.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić