Pękła kolejna granica. Aż tyle trzeba zapłacić za litr "95"!

479

Kierowcy patrzą i nie mogą uwierzyć. Ceny na stacjach paliw są coraz wyższe. W niektórych przypadkach za litr "95" trzeba zapłacić już przeszło 8 złotych. Tak drogo jeszcze nie było.

Pękła kolejna granica. Aż tyle trzeba zapłacić za litr "95"!
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Istny koszmar przeżywają wszyscy kierowcy. Ceny paliw rosną w zawrotnym tempie. W sieci pojawiły się już zdjęcia, które są dowodem na to, że niestety pękła kolejna granica.

Jeszcze jakiś czas temu takie ceny były abstrakcją. Teraz niestety stały się rzeczywistością. Choćby przy autostradzie A4 na odcinku Rzeszów - Przemyśl za litr "95" trzeba już płacić ponad 8 zł! Zawrotna cena pojawiła się też w Myślenicach.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Drożyzna na stacjach. Tak źle jeszcze nie było!

Ceny paliw wzrastają w zawrotnym tempie. Można się przerazić, spoglądając na to, ile trzeba zapłacić za "98".

W historii notowań e-petrol.pl po raz pierwszy mamy do czynienia z sytuacją, w której średnia cena benzyny 98-oktanowej wynosi 8,02 zł za litr, co oznacza, że w ciągu tygodnia poszła w górę o 16 gr - podano w nowym raporcie analityków portalu e-petrol.pl.

"95" w zeszłym tygodniu podrożała o 22 gr na litrze. Najtaniej obecnie zatankować można w Wielkopolsce. Najdrożej jest natomiast na Podkarpaciu czy Opolszczyźnie.

Drożyzna nie dopadła na razie tylko autogazu, który od trzech tygodni tanieje. Kierowcy samochodów napędzanych właśnie przez niego są więc szczęściarzami.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić