Robert Czykiel| 

Pieniądze dla seniorów. Kiedy będzie czternasta emerytura? Ile dostaną Polacy?

14

Dla seniorów często każda złotówka jest na wagę złota. Dlatego wiele osób czeka na czternastą emeryturę, którą obiecał Andrzej Duda. Kiedy emeryci dostaną pieniądze?

Pieniądze dla seniorów. Kiedy będzie czternasta emerytura? Ile dostaną Polacy?
(fotoblogia, pexels)

Seniorzy liczyli, że zostaną uwzględnieni w nowym świadczeniu i oni także będą mogli skorzystać z bonu wakacyjnego. Ostatecznie 500 plus na wakacje otrzymały tylko rodziny, w których jest co najmniej jedno dziecko. Emeryci i renciści jednak nie będą stratni.

Kiedy czternasta emerytura? Ile dostaną emeryci?

W pierwszej połowie tego roku seniorzy otrzymali trzynastą emeryturę, która wynosiła 1200 zł brutto. Potem w trakcie kampanii prezydenckiej Andrzej Duda obiecał im czternastą emeryturę. Prezydent dotrzyma słowa.

"Czternastka" będzie wypłacona w 2021 roku. Otrzymają ją wszyscy uprawnieni bez konieczności składania wniosków. Pieniądze zostaną wypłacone tak samo, jak emerytury lub renty.

Zobacz także: Wiek emerytalny. Prezes ZUS: "Polacy powinni pracować dłużej, do wykonania ogrom pracy"

Ile będzie wynosić czternasta emerytura? "Kurier Lubelski" zdradza, że ma to być kwota 1300 zł. Takie pieniądze jednak dostaną tylko seniorzy, których obecne świadczenie nie przekracza 2900 zł brutto.

W przypadku emerytów i rencistów, którzy dostają ponad 2900 zł brutto, zostanie zastosowana zasada "złotówka za złotówkę". To oznacza, że przykładowo emeryt, który dostaje co miesiąc 3100 zł brutto emerytury, dostanie czternastkę pomniejszoną o 200 zł.

Na "czternastki" trzeba jednak będzie trochę poczekać. W tej chwili wszystko wskazuje na to, że zostaną one wypłacone dopiero pod koniec 2021 roku.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić