Pierwsza komunia 2022. Ile włożyć do koperty?

62

W ostatnich latach wzmocnił się komercyjny aspekt pierwszej komunii świętej. Zaproszeni goście przynoszą ze sobą w ramach prezentu komputery, konsole czy telefony, a niektórzy nawet kupują... quady! Są też tacy, którzy na ręce dziecka przekazują pieniądze. Ile wkłada się do koperty w 2022 roku?

Pierwsza komunia 2022. Ile włożyć do koperty?
Pierwsza komunia święta (Getty Images, Avalon_Studio)

Pierwsza komunia święta z roku na rok staje się coraz bardziej komercyjnym świętem. Niestety, większość dzieci nie przejmuje się zbytnio aspektem duchowym, który jest w tym przypadku oczywiście najważniejszy. Młodzi ludzie wyczekują przede wszystkim prezentów.

Nie ma co ukrywać, że są one coraz bardziej luksusowe. Niektórzy kupują telefony, inni konsole czy laptopy. Coraz częściej z okazji pierwszej komunii dzieci dostają też hulajnogi elektryczne czy deskorolki z napędem.

Pierwsza komunia. Ile do koperty?

Koszty organizacji komunii mocno wzrosły. Wszystko za sprawą inflacji. Droższy jest sam wynajem sali, ale i więcej trzeba zapłacić za różne produkty, które pojawią się na stole.

W związku z tym więcej wkłada się do kopert. Ile powinno się w niej znaleźć?

Niepisanym standardem stała się kwota 300-400 zł. Do dobrego tonu należy przekazanie środków, które pokryją koszta uczestnictwa w imprezie - podkreśla Radio ZET.

Więcej oczekuje się oczywiście od chrzestnych. Większe środki w kopercie umieścić powinni też bliższe osoby.

Należy jednak pamiętać o tym, by przede wszystkim kierować się rozsądkiem. Każdy powinien samodzielnie odpowiedzieć sobie, ile jest w stanie przekazać w ramach prezentu pierwszokomunijnego.

Zobacz także: Kontrowersyjny ambasador zostanie w Polsce? Odpowiedź z MSZ
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić