Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

PIT 2020. Ponad 3 mln Polaków ma problem z rozliczeniem

1

Od dwóch tygodni Polacy mogą rozliczać się ze skarbówką przez internet. Niestety, jak się okazuje, problem z wysłaniem PIT-u w sposób elektroniczny ma aż ponad 3 mln osób.

PIT 2020. Ponad 3 mln Polaków ma problem z rozliczeniem
Ponad 3 mln Polaków ma problem z rozliczeniem PIT 2020 (Pixabay)

PIT 2020. Podatek można rozliczyć przez internet, ale niektórzy mają spory problem

Większość podatników może rozliczać PIT 2020 przez internet. Najszybciej zrobią to za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Niestety, nadal nie wszyscy mają możliwość rozliczyć podatek za 2020 rok w ten właśnie sposób.

PIT 2020. Kto ma problem z rozliczeniem przez internet?

Przedsiębiorcy, którzy korzystają z formularzy PIT-36 i PIT-36L, nie mają możliwości szybkiego rozliczenia się przez internet. Jak podaje RMF24, takich osób jest w Polsce ponad 3 mln.

Formularz PIT-36 ma się pojawić dla przedsiębiorców na przełomie lutego i marca. Takie informacje podaje za Ministerstwem Finansów RMF24. Z kolei data pojawienia się formularza PIT-36L nadal jest jedną wielką niewiadomą.

Oczywiście przedsiębiorcy mogą rozliczać się w sposób tradycyjny. Jest to jednak niewątpliwie bardziej kłopotliwe i czasochłonne. Co więcej, wydłuża się czas na zwrot nadpłaconego podatku. Przy rozliczeniu przez internet zwrot podatku następuje po 45 dniach, przy rozliczeniu tradycyjnym - po 90 dniach.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić