Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 

PIT 2020. Do kiedy trzeba się rozliczyć? Ruszyły rozliczenia przez internet

2

Od poniedziałku 15 lutego podatnicy mogą już rozliczać się z fiskusem za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Sprawdź, jak to zrobić i do kiedy jest czas na rozliczenie?

PIT 2020. Do kiedy trzeba się rozliczyć? Ruszyły rozliczenia przez internet
PIT 2020. Od 15 lutego można się rozliczać przez internet (Pixabay)

Rozlicz PIT 2020 przez internet

Od 15 lutego 2021 można rozliczać podatek za zeszły rok. W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania elektroniczne podatników, które przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Nie dotyczy to jednak osób prowadzących działalność gospodarczą.

PIT 2020. Jak wejść na Twój e-PIT?

Z usługi można skorzystać po zalogowaniu się na e-Urząd Skarbowy za pomocą strony internetowej podatki.gov.pl. Zalogować mogą się osoby, które mają Profil Zaufany, ale również korzystając z e-Dowodu lub bankowości elektronicznej. Potrzebne będą też: PESEL lub NIP, kwota przychodu za 2019 rok i jedna informacja z PIT-11 od pracodawcy.

PIT 2020. Jak rozliczyć podatek?

W usłudze Twój e-PIT dostępne są: PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38. Przygotowany przez KAS dokument elektroniczny w wielu przypadkach należy jedynie zaakceptować.

Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Przygotowane przez KAS deklaracje PIT będą uwzględniać ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia – mówi szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

PIT 2020. Do kiedy rozliczyć podatek?

Na rozliczenie się z fiskusem podatnicy mają czas do 30 kwietnia. Ci, którzy zrobią to elektronicznie za pomocą usługi Twój e-PIT, szybciej otrzymają też zwrot podatku.

Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni - mówi Magdalena Rzeczkowska z KAS.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić