Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Anna Piątkowska-Borek
|

PIT 2020. Do kiedy trzeba się rozliczyć? Ruszyły rozliczenia przez internet

2
Podziel się

Od poniedziałku 15 lutego podatnicy mogą już rozliczać się z fiskusem za pośrednictwem usługi Twój e-PIT. Sprawdź, jak to zrobić i do kiedy jest czas na rozliczenie?

PIT 2020. Do kiedy trzeba się rozliczyć? Ruszyły rozliczenia przez internet
PIT 2020. Od 15 lutego można się rozliczać przez internet (Pixabay)
bEUvJCgR

Rozlicz PIT 2020 przez internet

Od 15 lutego 2021 można rozliczać podatek za zeszły rok. W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania elektroniczne podatników, które przygotowała Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Nie dotyczy to jednak osób prowadzących działalność gospodarczą.

bEUvJCgT

PIT 2020. Jak wejść na Twój e-PIT?

Z usługi można skorzystać po zalogowaniu się na e-Urząd Skarbowy za pomocą strony internetowej podatki.gov.pl. Zalogować mogą się osoby, które mają Profil Zaufany, ale również korzystając z e-Dowodu lub bankowości elektronicznej. Potrzebne będą też: PESEL lub NIP, kwota przychodu za 2019 rok i jedna informacja z PIT-11 od pracodawcy.

PIT 2020. Jak rozliczyć podatek?

W usłudze Twój e-PIT dostępne są: PIT-28, PIT-36, PIT-37 lub PIT-38. Przygotowany przez KAS dokument elektroniczny w wielu przypadkach należy jedynie zaakceptować.

bEUvJCgZ
Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Przygotowane przez KAS deklaracje PIT będą uwzględniać ulgę na dzieci czy zwolnienie z PIT dla osób do 26. roku życia – mówi szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

PIT 2020. Do kiedy rozliczyć podatek?

Na rozliczenie się z fiskusem podatnicy mają czas do 30 kwietnia. Ci, którzy zrobią to elektronicznie za pomocą usługi Twój e-PIT, szybciej otrzymają też zwrot podatku.

bEUvJCha
Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni - mówi Magdalena Rzeczkowska z KAS.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUvJChu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(2)
Laura
10 miesięcy temu
Mi się udało po paru logowaniach nieudanych
Anka
10 miesięcy temu
już padło
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić