Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Koronawirus. Chcesz się szybciej zaszczepić przeciw COVID-19? Jest sposób

45

Od piątku 15 stycznia na szczepienia przeciw COVID-19 mogą rejestrować się osoby, które ukończyły 80. rok życia. A jak pozostali mogą przyspieszyć przyjęcie szczepionki?

Koronawirus. Chcesz się szybciej zaszczepić przeciw COVID-19? Jest sposób
Koronawirus. Czy da się przyspieszyć przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19? (Pixabay)

Osoby powyżej 80 lat mogą już rejestrować się na szczepienia przeciw COVID-19. Wybierają placówkę i termin. Zapisy prowadzone są zarówno w formie telefonicznej, jak i przez internet, przy czym w tym drugim przypadku potrzebny jest profil zaufany.

Za tydzień rejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19 będą mogły osoby w wieku 79-79 lat. A co z pozostałymi? Czy jest szansa, by przyspieszyć możliwość przyjęcia szczepionki? Jak się okazuje - tak. Pisze o tym "Fakt".

Koronawirus. Szczepionka na COVID-19. Jak zgodnie z przepisami przyspieszyć szczepienie?

Osoby, które są w wieku 18-69 lat i nie pracują w służbie zdrowia, ani w innym miejscach, których pracownicy szczepią się w pierwszej kolejności, mogą zgłosić chęć zaszczepienia się. Zgłoszenia przyjmowane są już od piątku 15 stycznia.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.gov.pl/szczepmysie. Trzeba go wypełnić. Zostanie on w systemie i kiedy już ruszy rejestracja dla osób w wieku 18-69 lat, ci, którzy się zgłosili, będą mogli w pierwszej kolejności wybrać dogodny dla siebie termin. Jak pisze "Fakt", przez pierwsze dwa dni rejestrowane będą właśnie te osoby, które zgłosiły się wcześniej, a dopiero później pozostali.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić