Płacił i płakał. Tyle kosztowały lody Ekipy w Olsztynie

2285

Przykra sytuacja miała miejsce na Osiedlu Zacisze w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie). 9-latek zauważył, że w lokalnym sklepie Lewiatan można zakupić kultowe już lody Ekipy. Jednak chłopiec nie przewidział, że zapłaci za nie aż kilkadziesiąt złotych.

Płacił i płakał. Tyle kosztowały lody Ekipy w Olsztynie
9-latek chciał zakupić lody Ekipy. Nie spodziewał się, że wyda na nie prawie całe oszczędności. (YouTube)

Zdarzenie zostało nagłośnione przez matkę 9-latka, która napisała list do redakcji portalu Twój Kurier Olsztyński. Jak relacjonowała, jej syn zobaczył, że w sklepie sieci Lewiatan można zakupić lody Ekipy. Natychmiast pobiegł do domu i wyjął ze skarbonki 100 złotych.

Lody Ekipy. Za 8 sztuk chłopiec zapłacił aż 80 złotych

Ponieważ do tej pory 9-latek nie mógł trafić na wymarzone lody, postanowił zakupić od razu 8 sztuk. Nie zdawał sobie jednak sprawy, że ich cena została znacznie podwyższona. Ostatecznie przyszło mu za nie zapłacić aż 80 złotych.

Pech chciał, że wziął 100 złotych ze skarbonki i pobiegł uradowany do sklepu, wziął 8 lodów, bo pierwszy raz udało mu się je dostać w sklepie i… Przy kasie szok: 80 złotych – relacjonowała mama chłopca (Twój Kurier Olsztyński).
Zobacz także: Zobacz też: Przepis na słynne lody Ekipy. Łatwo przygotujesz je w domu

Kasjerka nie zapytała chłopca, czy zdaje sobie sprawę, jak wysoka jest cena lodów, a on był zbyt nieśmiały, aby wycofać się z transakcji - relacjonuje matka. Zaraz po wyjściu ze sklepu 9-latek zadzwonił do mamy i z płaczem opowiedział, co go spotkało.

Syna wmurowało, ale jako, że jest dzieckiem, nie jest na tyle asertywny, by powiedzieć, że przepraszam, za taką cenę to jednak nie wezmę tych lodów. Zapłakany zadzwonił do mnie z tą informacją – przyznała czytelniczka (Twój Kurier Olsztyński).

Czytelniczka wyjaśniła, że rozumie prawo sklepów do dyktowania cen. Uważa jednak, że podwyższenie jej z około 3 złotych, ile kosztują w innych sklepach, do aż 10 jest przesadą i formą nadużycia wobec dzieci, które chcą kupić lody sygnowane przez ich idoli z YouTube'a.

Jak najbardziej rozumiem, że cena na opakowaniu jest sugerowana przez producenta oraz że sklep ma prawo dyktować swoje ceny, choć uważam, że powinien być zachowany rozsądek. Natomiast razi mnie postawa sprzedawczyni, która bez mrugnięcia okiem zrobiła taką sprzedaż na 9-latku. Zwyczajnie wstyd – podsumowała mama 9-latka (Twój Kurier Olsztyński).

Sieć Lewiatan jak na razie nie ustosunkowała się do listu czytelniczki do redakcji Twojego Kuriera Olsztyńskiego.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić