Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
CHE
|

Plastikowe butelki i kubki mają zniknąć. Rewolucyjna decyzja zapadła

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.
11
Podziel się:

Sejmik województwa dolnośląskiego podjął decyzję o niekorzystaniu z plastikowych kubków oraz butelek podczas imprez finansowanych z jego budżetu. Swoista rewolucja ma również wymieść niebiodegradowalne "zastawy" ze wszystkich urzędów.

Plastikowe butelki i kubki mają zniknąć. Rewolucyjna decyzja zapadła
ejmik województwa dolnośląskiego przegłosował uchwałę, która rekomenduje urzędowi marszałkowskiemu przyjęcie programu "Dolny Śląsk bez plastiku" (markus thoenen - stock.adobe.com)

"Dolny Śląsk bez plastiku"

Plan jest prosty. Urząd marszałkowski chce wyeliminować plastik ze sfery publicznej na Dolnym Śląsku. Stosowna ustawa zawiera szereg rekomendacji, w tym niefinansowanie plastikowej "zastawy" podczas imprez w urzędach.

Program "Dolny Śląsk bez plastiku" ucina finansowanie wyrobów z plastiku jednorazowego. Tym samym plastikowe butelki czy kubki mają zastąpić odpowiedniki biodegradowalne lub wielokrotnego użytku.

To oznacza prawdziwą rewolucję. Po zmianach ani na konferencjach, ani na imprezach dofinansowywanych przez władze regionu nie zastaniemy wody w plastikowych butelkach. Pojawią się za to szklane dzbanki z wodą lub dzbanki filtrujące wodę z kranu oraz źródełka wody

Zobacz także: Nieudolna renowacja pomnika polskiego bohatera. Historyczny grób bezpowrotnie zniszczony

To samo tyczy się również plastikowych toreb. Jak tłumaczą urzędnicy, wszystko po to, by zadbać o stopniowe eliminowanie materiałów promujących Dolny Śląsk, do których wytwarzania używany jest plastik.

Uchwałę, która ma eliminować plastik ze sfery publicznej na Dolnym Śląsku, sejmik województwa przegłosował 7 października. Zarząd regionu na przedkładać sejmikowi informacje o wynikach realizacji programu co pół roku.

Zobacz także: Kryzys w psychiatrii dziecięcej. Rzecznik Praw Pacjenta: widzimy światełko w tunelu
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Kasia
7 miesięcy temu
Producenci wykorzystują plastik do pakowania towarów.Kto jest winien,ten kupujący czy wytwarzający ?
Rada Miasta.
7 miesięcy temu
To kto tam był na bani uchwalając tą decyzję ? A który np. napój nie jest w plastiku ??? Czy imprezka będzie się odbywała tylko przy wódzi w szklanych butelkach ?
Mak650
7 miesięcy temu
Kiedyś nie było plastiku były opakowania wszystkie szklane wydawano w talerzach jedzenie i to ze szklanek w barach restauracjach czy nie można do takiej opcji wrócić i zaoszczędzić środowisko wywalić wszelki plastik w opakowaniach jakie są w sklepach pakować w papier Trzy lata sześćdziesiąte siedemdziesiąte ubiegłego wieku nie były bardziej ekologiczne?😎
Keri
7 miesięcy temu
Macie tą swoją Unię Europejską cieszcie się wolnością bo iuz za wiele jej nie zostało.
nikt
7 miesięcy temu
Z tego powodu pewnie zamknięta zostanie Rudna Wielka a Chemeko splajtuje
BOB
7 miesięcy temu
Szlachta ze szklanek pije :)))))) Naród zapłaci .
hanna
7 miesięcy temu
o matko ale rewolucyjna zmiana w przypływie szaleństwa z radością pomyślałam że obejmie to teraz i zawsze cały dolny Śląsk 😛
Aza
7 miesięcy temu
Niedlugo beda sprawdzac czy ludzie nie sa z plastiku,paranoja i ograniczenia na kazdym kroku
Harcerz
7 miesięcy temu
Wydruk paragonu do kaucji a potem pokwitowanie za zwrot będzie bardziej obciążało środowisko niż ten kubek. Za moment wrócicie na siłę do harcerstwa za komunę gdzie każdy miał emaliowany kubek, aluminiowa menażkę i bidon. Wszystko brudne i z bakteriami, salmonella na co drugim obozie itp. Tego chcecie w 21 wieku?
Gimnazjalista
7 miesięcy temu
Przecież mandat 50zl za zaśmiecanie jest od lat, tylko nie jest wykorzystywany przez policję. A co do kaucji za plastikowy kubek, który pęka jak tylko go mocniej złapiesz to absurd. Jak oddasz niecały to dostaniesz część kaucji? A kto to będzie mierzył czy ważył i szacował ile się należy? A za odłamek to co mandat czy część kaucji?
Konduktor
7 miesięcy temu
Na wszystko kaucja, i nic nie będzie porzucone, za rzucenie tzw śmiecia na ,, ulicę'' mandat
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić