Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. OKT
|

Podatek dla niezaszczepionych. Polska będzie kolejna?

303
Podziel się:

Władze kanadyjskiej prowincji Quebec zapowiadają, że wprowadzą specjalny podatek. Ma on objąć osoby niezaszczepione, które nie mają przeciwwskazań do szczepienia. Czy kolejne kraje zdecydują się na taki ruch?

Podatek dla niezaszczepionych. Polska będzie kolejna?
Osoby niezaszczepione zostaną objęte dodatkowym podatkiem? (Materiały WP, 123RF)

Władze kanadyjskiego Quebecu decydują się na wprowadzenie specjalnego podatku dla niezaszczepionych na COVID-19, którzy mogą przyjąć szczepienie, ponieważ nie mają przeciwwskazań medycznych.

Zobacz także: Geny wskazują, kto przejdzie koronawirusa ciężko? Odkrycie Polskich naukowców

Kanada będzie pobierała podatek od niezaszczepionych

Jak pokazują badania, osoby niezaszczepione zdecydowanie częściej umierają na koronawirusa, a także dodatkowo obciążają system ochrony zdrowia, co generuje koszta. Wysoce zaraźliwy wariant omikron może skłaniać rządy kolejnych krajów lub prowincji do wprowadzania podobnych rozwiązań.

Szczepionka to klucz do walki z wirusem. Dlatego chcemy, by osoby, które odmawiają szczepienia z powodów niemedycznych, dołożyły się do systemu ochrony zdrowia – przekazał we wtorek François Legault, premier kanadyjskiej prowincji Quebec

Na chwilę obecną szczegółowe rozwiązania nowego podatku są opracowywane. Jak wskazuje portal BizBlog, ma on być dotkliwy. Premier Quebecku zdradza, że niezaszczepieni zapłacą nie mniej niż 100 CAD, czyli około 317 zł. Oczywiście z podatku zwolnione mają być osoby, które udokumentowały, że z przyczyn medycznych nie mogą przyjąć szczepienia.

Polska pójdzie śladem Kanady?

Rząd prowincji zdecydował się na tak drastyczne kroki, ponieważ, jak wskazuje Legault - w Quebecku zaledwie 10 proc. populacji jest niezaszczepiona, jednak odpowiada ona za a połowę zajętych miejsc na oddziałach intensywnej opieki medycznej.

Należy wprowadzić mechanizmy prawne, które w pewien sposób przymuszają do szczepienia ludzi, którzy nie chcą się szczepić lub nie mają takiej możliwości – powiedział w środę prof. Andrzej Horban, szef Rady Medycznej przy premierze. Ludzie, zaszczepcie się, bo inaczej będziemy umierali – dodał

Czy Polska zdecyduje się na przymusowe szczepienia? Rząd na tę chwilę mówi "nie", jednak wszystko będzie zależało od dalszego rozwoju pandemii. WHO ostrzega, że w ciągu 6-8 najbliższych tygodni aż co drugi mieszkaniec Europy zakazi się omikronem. WHO ostrzega przed tsunami zakażeń, które może całkowicie przytłoczyć systemy ochrony zdrowia na Starym Kontynencie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(303)
Paranoja czy ...
2 tyg. temu
Przecież to wy zaszczepieni łazicie z lekkimi objawami i zarażacie. My chorzy trafiamy do piachu, więc o co wam chodzi.
Paranoja czy ...
2 tyg. temu
"prof. Andrzej Horban, szef Rady Medycznej przy premierze. Ludzie, zaszczepcie się, bo inaczej będziemy umierali – dodał" No przecież jako zaszczepiony nie umrzesz !
Oczywista Ocz...
2 tyg. temu
BARDZO Dobrze niech pasożyty płacą...potem skamłaja o tlen...podać jak zapłacą!!!!!
Piter
2 tyg. temu
W życiu nie pojadę do Kanady!
babcia
2 tyg. temu
Czas zakonczyc ta szopkie i uniknac kompromitacji!
Jeeeez
2 tyg. temu
Podatek dla zaszczepionych za mutacje wirusa i roznoszenie
ciekawy
2 tyg. temu
Zakaz sprzedaży alkoholu i papierosów -tylko dla zaszczepionych
Tytuł
2 tyg. temu
Nadwyraz sugerujecie nieszczęście. Ktoś Wam płaci za to???
z genui
2 tyg. temu
Poszukajcie sobie -relacja pacjenta z oddziału c 19-Marcina Prackiego,który mając coroczne dolegliwosci astmatyczne źle sie poczuł i wezwał pogotowie,ale najpierw polecono mu zadzowonic do Sanepidu i zrobic test ,ponieważ jest niezaszczepiony,nastepnie to pogotowie w końcu przyjechało i tak zanim został przyjety do szpitala wykonano mu 5 testów ,w tym z krwi,kazdy był negatywny(!).Mimo tego został umieszczony na tymczasowym oddziale cov,gdzie lekarze za każdym razem szykanowali go z powodu niezaszczepienia(choć jego choroba nie pozwalała na to)i mówili,ze maja powody w dupie i nic ich to nie obchodzi,oraz że dla niego sa wolne miejsca na cmentarzu(nie pamietam ulicy gdzie znajduje sie ten cmentarz w Zielonej Górze);w końcu ordynator tego oddziału po cichu oznajmił mu ,że mogą mu załatwić,że zostanie wprowadzony w stan śpiączki i położą go pod rurę spod której na pewno nie wyjdzie(czyli respirator).Dodać mozna ,ze to był specjalny oddział dla niezaszczepionych na 3 pietrze i jak mówi on sam wiele wskazywało na to,ze lekarze z premedytacją pacjentów dobrze reagujacych na leczenie i samodzielnie oddychajacych z saturacją 94 wprowadzali własnie w stan śpiączki,a nastepnie pod respirator,który wiadomo co robi.Ten pan i lekarze z tego szpitala w Zielonej Górze powinni zostać potraktowani jak kiedys medycy w Genui podczas epidemii dżumy-w jej czasie dostawali od władcy duzo wyższe uposażenia,a kiedy epidemia sie kończyła z premedytacją rozsiewali w tłumie proszek pozyskany od chorujacych(wysuszony materiał),ktoś kto wyzdrowiał rozpoznał specyficzny zapach i domyslił sie o co chodzi,wtedy tłum pokazowo ich powiesił i obwoził zwłoki po miescie ku przestrodze innych(opis z Kronik Genui)
bolek
2 tyg. temu
A DZISIAJ W GNIZNIE CHCIALEM SIE ZASZCZEPIC ZAPISALI I KAZALI CZEKAC 15 DNI
jertioert
2 tyg. temu
CZY DLATEGO LEKARZOM ZALEŻY NA TYM, ABY PANDEMIA TRWAŁA, JAK NAJDŁUŻEJ? Pół miliona w niecały rok pandemii. To zarobki lekarza z powiatowego szpitala. Szpitale ujawniły covidowe pensje lekarzy. "Dorabiał, dorabiał, dorabiał i tak wyszło"Z uzyskanych odpowiedzi wynika, że 44,6 tys. zł wyniosła najwyższa miesięczna pensja lekarza zatrudnionego w ZOZ Wadowice. Jeszcze wyższe było jednorazowe maksymalne wynagrodzenie lekarza pracującego w tym szpitalu na umowie cywilnoprawnej. Wyniosło ono 72,1 tys. zł. W okresie styczeń-październik 2021 roku łączne zarobki lekarza na umowie cywilnoprawnej wyniosły 515 tys. zł. W szpitalu w Suchej Beskidzkiej maksymalne wynagrodzenie miesięczne lekarza wyniosło 35,2 tys. zł, a pielęgniarki 16,2 tys. zł. Odpowiedź zawierała mniej szczegółów
NNN
2 tyg. temu
Jeszcze trochę i trzeba będzie się wyprowadzić na Polinezję a ściślej Oceanię. Sprzedać majątek, kupić co trzeba, nadać kontener jako mienie przesiedleńcze i uciekać z tego cyrku.
Ataeb
2 tyg. temu
Bajki kufajki. Przeszłam covisia mam testy a pany doktory grają w kulki.Przecież testy są dowodem.Nikt nie chce uznać że jestem ozdrowiencem.Kto bierze forsę za napędzanie koniunktury.Cała prawda wyjdzie na jaw.Z pierdla nie wyjdą jeśli ich wcześniej nie zatłuką.Rozpędzić tę bandę.Szczepionka co dwa tygodnie bo forsy trzeba.
***
2 tyg. temu
Dziennikarstwo zeszło na psy...weź się panie redaktorze ogarnij i zacznij pisać prawdę.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić