Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
oprac. OKT
|

Polski Ład. Kolejna grupa poszkodowanych. To aż 1,1 mln Polaków!

461
Podziel się

Po głośnych doniesieniach o poszkodowanych pracownikach budżetówki, którzy stracili na reformie podatkowej Prawa i Sprawiedliwości, internet zalała fala kolejnych oburzonych. Chodzi o grupę nawet 1,1 mln Polaków!

Polski Ład. Kolejna grupa poszkodowanych. To aż 1,1 mln Polaków!
Polacy narzekają na swoje wypłaty w związku z Polskim Ładem (Adobe Stock, ©Pio Si - stock.adobe.com)

Osoby zatrudnione na umowach zleceniu, głównie pracownicy fizyczni oraz tzw. wolne zawody są oburzeni. Ich pierwsze wypłaty w 2022 są niższe o kilkaset złotych. Wszystko z powodu nowego systemu naliczania składki zdrowotnej, jaki wprowadził Polski Ład.

Zobacz także: "Polski Ład". Witucki ostro: Podatkowy potwór. Mam nadzieję, że nie przetrwa

Kolejna fala poszkodowanych

Jak wskazuje "Super Express", do redakcji zgłosili się poszkodowani, którzy zostali bardzo niemiło zaskoczeni przez styczniowe wypłaty. Na konto wpłynęło znacznie mniej pieniędzy, niż się spodziewali.

Jeden z czytelników "SE" wskazuje, że dotychczas na stanowisku recepcjonisty zarabiał na rękę 15,10 zł za każdą przepracowaną godzinę. Po zmianach, jakie wywołała rewolucja podatkowa Prawa i Sprawiedliwości, jego stawka godzinowa spadła do 13,75 zł netto. W skali miesiąca, która obejmuje około 200 roboczogodzin zarobki kurczą się o ponad 280 zł.

Rząd przeczy sam sobie

- Rząd obiecywał nam, że dzięki zmianom w Polskim Ładzie będziemy zarabiać więcej i większość z nas skorzysta na nowych przepisach. Tymczasem nie dość, że nie mam żadnych korzyści to jeszcze straciłam. Dla mnie 344 zł. to dużo - wskazuje inna osoba, która zgłosiła się do "SE"

Jak informuje dziennik, Pani Katzarzyna zatrudniona jako sprzątaczka w warszawskim biurowcu na zmianach traci około 2 złotych netto na każdej przepracowanej godzinie. Czytelniczka nie kryje swojego oburzenia zmianami podatkowymi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(461)
Marta
1 tyg. temu
Kolejarzy też oskubali bez mydla
to burdel, ni...
1 tyg. temu
Mój mąż-emeryt stracił 20 zł netto emerytury. Jak w lutym nie wyrównają i w rozliczeniu rocznym też, to idzie do sądu. To są nasze pieniądze, które przez lata państwo nam kradło na premie aferzystów rządowych!
DD Repo
1 tyg. temu
Pozwolę sobie wkleić cytat Pana Pinokia, który powinien wyjaśnić wszelkie wątpliwości dlaczego tak się dzieje i gdzie władza ma nasze żale: "Trzeba słuchać ludu, obiecać im, czego oczekują, a potem wygaszać ich oczekiwania. Mają z******ć za miskę ryżu" Czego nie rozumiecie ?
AntyHolownia
1 tyg. temu
Ludzie biedni to ludzi ktorych nie stac na edukacje a takimi latwiej rzadzic. Biednym i glupim narodem.
Roki
1 tyg. temu
chcieliście PIS to macie. Ja przeżyję, nawet jak mi zabiorą 1000 zł. ***** ich, odpracuję to za kilka lat, a złodziejom z pisu będę życzył wszystkiego najgorszego. Mam też małą satysfakcję, że wyborcy PISu również cierpią :) na własne życzenie
Bbb
1 tyg. temu
Taki janosikowy ład. Zabrać bogatszym, część oddać biednym a resztę zachować dla siebie. Klasyka
Mmm
1 tyg. temu
Polski Ład reklamowano od początku jako system na którym większość zyska albo nic nie straci. Nie wiem jak rząd układał statystyki ale prawda jest taka że na ładzie zyskają jednoetatowcy bez żadnej dodatkowej formy zatrudnienia zarabiający nie więcej niż 5700 brutto miesięcznie. Tracą natomiast zarabiający więcej, dwuetatowcy, samozatrudnieni. Teraz pytanie która grupa jest większa? bo jeśli ta pierwsza to rząd w żadnym punkcie nie skłamał, tylko im będzie lepiej... Reszta traci
dziad
1 tyg. temu
mnie zabrali 350 zł czyli 4 zadowolonych wielbicieli PIS dostanie po pare złotych dodatku i wielbili Jarosława na kolanach.Pan Jarosław ze swojego nie da bo nie ma worek pusty trzeba zabrac tym co się nie postawią. widze emerytow jak walcza na strajkach z policją haha
Jarek
1 tyg. temu
Jak widać SOCJALIZM kosztuje. Przypominam, że szczególnie w praktyce był to ustrój niezbyt dobry dla kraju i obywateli.
dudusik
1 tyg. temu
Niektórzy księgowi przy odliczaniu zaliczki na podatek zapomnieli o tym, że podniesiono kwotę wolną od podatku do 30 tys. Jeżeli teraz potrącać będą za duże zaliczki na podatek, to jak sami tego nie skorygują, to na koniec roku (lub po podliczeniu rzeczywistego podatku) "poszkodowani" otrzymają swoje pieniądze z powrotem. Ale to wina księgowych a nie Polskiego Ładu.
zcx
1 tyg. temu
Pis pozostawi po sobie oprócz zdewastowanej gospodarki, pusty skarbiec, dług publiczny jakiego Polska nigdy nie miała i zobowiązania finansowe opiewające na mld pln.
WKURZONY
1 tyg. temu
Tyram na dwóch etatach, chcę sama utrzymać dzieci, z jednego muszę zrezygnować, przez nowy podatek I składkę zdrowotną tracę 1/2 pensji chyba prawda, że w katolandzie tylko głupcy pracują, nie mam jyż sił idę po zasiłek
ass
1 tyg. temu
Czyli PŁ spełnia oczekiwania bolszewików, miała być grabież totalna Polaków i jest !! Teraz wy dy maj ą emerytów, inflacja co miesiąc 5-8 % a oni waloryzacja raz w roku niby kosmiczne 7% ale przy takiej inflacji waloryzacja powinna być co miesiąc aby nie tracić za dużo !! Bo tylko 5 % inflacji miesięcznie daje po roku ponad 70% wyższe ceny a nie średnio 7 % w skali roku !! Coś co kosztowało 100 zł po co miesięcznej podwyżce tylko o 5% daje na koniec roku kwotę ponad 175 zł !! czyli 75% a nie 7 % średnio !
avs
1 tyg. temu
Zero stabilności prawnej i podatkowej. Jak gospodarka ma rosnąc? U nas dba się głównie o niechcących pracować i ludzi o niskich kwalifikacjach podnosząc pensje minimalne. A przedsiębiorców traktuje się jak dojne krowy. Podnosi im ZUS i koszty płac dla pracowników. Zewsząd są atakowani przepisami trudnymi do interpretacji, kontrolami skarbowymi, nowymi obowiązkami, podatkami, podwójnymi składkami zdrowotnymi. Traktuje się ich jak potencjalnych oszustów. Założysz biznes, to za jakiś czas zmienią przepisy i musisz go zamknąć. Nic dziwnego, że ludzie uciekają za granicę pracować lub tam zakładają firmy albo siedzą w szarej strefie. Mimo wszytsko da się zarobić. Wszystko zależy od nas, naszych umiejętności i starań. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emerytura nie jest Ci potzerbna Jest o zarządzaniu pieniędzmi by ludzie mogli się dowiedzieć jak mogą sami zbudować sobie bezpieczeństwo finansowe, a nawet osiągnąć wolność finansową.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić