oprac. Robert Czykiel| 

Podwyżki cen paliw. Dobre czasy dla polskich kierowców się skończyły

22

Ceny paliw w Polsce idą w górę. Dziś już możemy tylko pomarzyć o cenach, które obowiązywały w marcu i kwietniu. Lepiej raczej nie będzie.

Podwyżki cen paliw. Dobre czasy dla polskich kierowców się skończyły
Ceny paliw idą w górę (Weronika Zawistowska, Weronika Zawistowska)

3,30 za litr paliwa E95? Takie ceny można było spotkać na stacjach benzynowych w Polsce na przełomie marca i kwietnia. Ceny poniżej 4 zł obowiązywały w większości kraju. Wygląda jednak na to, że dobre czasy dla kierowców się skończyły.

Ceny paliw w Polsce. Czas na podwyżki

Portal e-petrol.pl zajmuje się rynkiem paliwowym i cały czas uważnie go śledzi. Z najnowszej prognozy cen detalicznych paliw wynika, że w tym tygodniu zapłacimy za E95 4,15-4,27 zł, za E98 4,49-4,62, a za gaz 1,92-2,01 zł.

Eksperci zauważają, że podwyżki trwają od pewnego czasu i ten trend szybko się nie zmieni. Polacy muszą zatem przygotować się na to, że paliwo znowu będzie drogie, a ceny poniżej 4 zł będą tylko miłym wspomnieniem.

Zobacz także: Orlen przejmuje spółki. Co dalej? "Musimy się rozwijać, będą kolejne przejęcia"

"Wraz ze wzrostem sprzedaży na stacjach, po zniesieniu wprowadzonych w wyniku epidemii ograniczeń, właściciele stacji coraz silniej będą konkurować ceną. Przy rosnących cenach ropy naftowej spadek cen na stacjach jest możliwy jedynie kosztem rezygnacji z marży detalicznej, która już spadła do poziomu niższego niż przed wprowadzeniem ograniczeń" - tłumaczą analitycy z BM Reflex.

Czytaj także:

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić