Podwyżki u o. Rydzyka. Pielgrzymi będą zaskoczeni

154

Zmiana władza w polskiej polityce oznacza koniec dotacji na działalność o. Tadeusza Rydzyka. Za czasów rządu Zjednoczonej Prawicy toruński redemptorysta mógł liczyć na ogromne przelewy. Twórcę Radia Maryja czekają chude lata, dlatego już podnosi ceny w swojej kawiarni. Pielgrzymi będą zaskoczeni.

Podwyżki u o. Rydzyka. Pielgrzymi będą zaskoczeni
O. Tadeusz Rydzyk (AKPA, AKPA)

Na obrzeżach Torunia fundacja Lux Veritatis założona przez o. Rydzyka prowadzi restaurację, w której stołują się głównie pielgrzymi podróżujący do kościoła św. Jana Pawła II oraz parafianie. W pobliżu lokalu są jeszcze księgarnia, muzeum, szkoła wyższa oraz tężnia solankowa. Wszystko to należy do dyrektora Radia Maryja.

Jeszcze nie tak dawno w bistro o. Rydzyka ciastko kosztowało 8 złotych. Jak dowiedział się "Super Express" w ostatnim czasie nastąpiły podwyżki i za deser trzeba już zapłacić 10 zł. Podrożała także kawa.

Pielgrzymi będą musieli sięgać głębiej do kieszeni, co zapewne spotka się z komentarzami z ich strony.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy o dawaniu na tacę w kościele

Panie pracujące w restauracji O. Rydzyka nie chciały tłumaczyć się reporterowi "SE" skąd takie podwyżki ciasta. Odesłały go do o. Tadeusza.

W ostatnich dniach na antenie Radia Maryja kilka razy dziennie pojawiają się komunikaty z prośbą o przekazanie 1,5 proc. podatku na fundację "Nasza Przyszłość" założona przez o. Rydzyka. Duchowny liczy, że wierni okażą się hojni.

Jeśli kochasz swoją ojczyznę i zależy ci na tym, by Polska była silna Bogiem, to w prosty sposób możesz wesprzeć nasze działania - zachęcają współpracownicy toruńskiego redemptorysty.

Fundacja podkreśla, że otrzymane pieniądze przeznacza na kształtowanie w duchu patriotycznym przyszłe pokolenia i wspieranie intelektualnego rozwoju dzieci oraz młodzieży.

Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić