Pokazał cenę masła w Biedronce sprzed 3 lat. Aż ciężko uwierzyć

Z pewnością dla wielu to będą drogie święta Bożego Narodzenia. Drożyzna w sklepach nie odpuszcza. Tymczasem jeden z internautów pokazał, ile kosztowała kostka masła trzy lata temu w sklepach Biedronka. Aż trudno uwierzyć!

.Cena kostki masła sprzed 3 lat w sklepach Biedronka zdumiewa.
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, Twitter

Z ostatnich danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że inflacja w Polsce w listopadzie 2022 r. wyniosła 17,5 proc. Oznacza to, że finalny odczyt inflacji w listopadzie jest nieco wyższy, niż wynosił jej wstępny szacunek. Ekonomiści prognozują jednak, że szczyt inflacji dopiero przed nami.

Żywność i napoje podrożały o 22,3 proc. rok do roku, użytkowanie mieszkania i nośniki energii aż o 26 proc., a transport – o 14,4 proc. Jeśli chodzi o żywność, najbardziej podrożały:

  • mąka (o 42,2 proc.)
  • mięso drobiowe (o 39,7 proc.)
  • mleko (o 38,1 proc.)
  • tłuszcze roślinne (wzrost o 38,8 proc.)
  • cukier (aż o 92,6 proc.)

Wśród produktów, które najbardziej podrożały w ostatnich miesiącach jest m.in. masło. Kostka masła (200 g) potrafi kosztować nawet ok. 10 zł. Tymczasem jeden z internautów przypomniał promocyjną cenę masła w sklepach sieci Biedronka. Pan Paweł zdjęcie wykonał 3 lata temu. Wówczas przy zakupach za min. 199 zł masło kosztowało 1,99 zł.

A pamiętacie, gdy kostkę masła można było kupić w promce za 1,99 zł? Dziś dobra cena na masło w promocji to 5,99. Fotkę wykonałem trzy lata temu - napisał na Twitterze pa Paweł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Program Money.pl 28.11. | Dlaczego warto oszczędzać na emeryturę i jak to robić?

Rzeczywiście, co jakiś czas Biedronka obejmuje promocjami masło, które możemy kupić za 5,99 zł. Normalna cena tego tłuszczu marki Mleczna Kraina to 6,99 zł. Masła innych marek są już zdecydowanie droższe i kosztują ponad 8 zł. Nie zawsze też ważą 200 g. Wiele marek zmniejszyło ich gramaturę do 170 g.

- Ale z drugiej strony w dzisiejszych czasach jest łatwiej zrobić zakupy za 199 zł, bo wystarczy wziąć tylko kilka rzeczy - zauważa jeden z komentujących post pana Pawła.

Zgadza się, teraz zakupy śniadaniowe (pieczywo, masło, ser żółty, jakaś wędlina, warzywa) to już co najmniej stówa. Dorzucimy do tego jeszcze coś ekstra (kawę, jakieś słodycze) i robią się dwie stówy - nadal wszystko mieści się w jednej foliowej torebce - wylicza autor wpisu.
Wybrane dla Ciebie
Monitoring wszystko nagrał. Dzwoń na policję, jeśli ich znasz
Monitoring wszystko nagrał. Dzwoń na policję, jeśli ich znasz
Pojawili się na Krupówkach. Uchwyciła ich kamera
Pojawili się na Krupówkach. Uchwyciła ich kamera
Odpalili fajerwerki w domu. Strażacy ewakuowali 12 osób
Odpalili fajerwerki w domu. Strażacy ewakuowali 12 osób
Karteczka na galerii handlowej. Dosadne słowa w sylwestra
Karteczka na galerii handlowej. Dosadne słowa w sylwestra
Była godz. 14.30. Takich scen w Biedronce się nie spodziewał
Była godz. 14.30. Takich scen w Biedronce się nie spodziewał
"Człowiek na człowieku". Ogromne tłumy w Toruniu
"Człowiek na człowieku". Ogromne tłumy w Toruniu
Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Zginął 50-letni rowerzysta
Tragiczny wypadek w Wielkopolsce. Zginął 50-letni rowerzysta
Matka i syn zginęli w stawie. Sąsiedzi nie dowierzają
Matka i syn zginęli w stawie. Sąsiedzi nie dowierzają
Proste ciasto na pizzę. Przepis, z którego zawsze się udaje
Proste ciasto na pizzę. Przepis, z którego zawsze się udaje
5 mln wyświetleń. Auto sunęło na dachu. Szok w Turcji
5 mln wyświetleń. Auto sunęło na dachu. Szok w Turcji
Arsenal rozbił Aston Villę. Matty Cash pauzował
Arsenal rozbił Aston Villę. Matty Cash pauzował
Nagranie z Mławy. Pasażerowie brnęli w śniegu po kolana. PKP komentuje
Nagranie z Mławy. Pasażerowie brnęli w śniegu po kolana. PKP komentuje