Danuta Pałęga| 

Pokazał menu w Jantarze. Tyle kosztuje ryba. Przesada?

41

Turysta ze Śląska, który wybrał się z rodziną nad Morze Bałtyckie, był zaskoczony cenami w lokalnej restauracji. Na Facebooku podzielił się zdjęciem karty dań wraz z cenami. Podliczając, koszt obiadu z dodatkami i napojem dla jednej osoby sięgał blisko 100 zł.

Pokazał menu w Jantarze. Tyle kosztuje ryba. Przesada?
Pojechał nad Morze Bałtyckie i pokazał menu. Tyle kosztuje ryba (Pixabay)

Wakacje nad polskim morzem często kojarzą się z zawrotnymi cenami. Niestety nie bez przyczyny. Turysta ze Śląska, który wybrał się na wakacyjny urlop nad Bałtyk, doznał szoku podczas obiadu w jednej z restauracji w Jantarze.

Ceny w karcie menu wprawiły go w osłupienie. Za 100 gramów smażonej ryby trzeba zapłacić od 17 do 19 złotych, natomiast ryby z pieca to koszt od 19 do 20 zł za 100 gramów. Kiedy doliczy się do tego obiadowe dodatki i napój, koszt jednego posiłku dochodzi do 100 zł za osobę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Paragony grozy" nad morzem. "Wszyscy przyglądamy się lepiej złotówce"

Zaskoczony turysta podzielił się zdjęciem menu na Facebooku. To nie pierwszy taki przypadek. Ceny nad Bałtykiem wywołują liczne komentarze i dyskusje wśród internautów.

Wiele osób wyraża swoje zdziwienie i oburzenie. Niektórzy internauci sugerują, że stawki nad morzem zawsze były wyższe, ale obecnie zdecydowanie przekraczają granice zdrowego rozsądku.

Restauratorzy bronią się, argumentując, że wyższe ceny wynikają z rosnących kosztów utrzymania lokali, a także z sezonowego charakteru ich działalności. Mimo to wielu turystów czuje się zniechęconych takimi stawkami i zastanawia się, czy wakacje nad polskim morzem są warte takich wydatków.

Cała sytuacja skłania do refleksji nad turystyczną rzeczywistością nad Bałtykiem. Czy ceny w nadmorskich kurortach rzeczywiście muszą być tak wysokie, by zapewnić restauratorom godziwy zarobek?

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Czy może warto poszukać miejsc oferujących równie smaczne jedzenie w bardziej przystępnych cenach? Jedno jest pewne: wakacje nad morzem potrafią zaskoczyć nie tylko pięknymi widokami, ale i cenami w menu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić