Pokazała paragon z Białorusi. Można przeżyć szok

1284

Podczas gdy Polacy są coraz bardziej załamani drastycznie rosnącymi cenami, TikTokerka podzieliła się "paragonem łagodności" z Białorusi. Nie do wiary, ile zapłaciła za zestaw w tamtejszym KFC!

Pokazała paragon z Białorusi. Można przeżyć szok
Internautka była zaskoczona cenami w KFC na Białorusi (TikTok)

Z powodu rekordowej inflacji ceny niemal wszystkiego w Polsce osiągają obecnie niebywałe poziomy. Tym większe wrażenie robi rachunek z Białorusi, którym podzieliła się w sieci pewna polska internautka. Kwota wydaje się nieprawdopodobnie niska.

Szokujący rachunek z białoruskiego KFC

TikTokerka wybrała się do restauracji KFC w Grodnie. Zamówiła duży zestaw obiadowy, składający się z frytek, dużego Twistera, dużego napoju, nuggetsów i sosu. Dziewczyna nie mogła uwierzyć własnym oczom, gdy zobaczyła pagon.

Internautka powiedziała na wideo, że za wszystko zapłaciła łącznie zaledwie 5 białoruskich rubli, czyli... niecałe 8 zł. "To jest normalnie szok" - stwierdziła autorka nagrania.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok

Warto jednak zaznaczyć, że realia na Białorusi znacznie różnią się od sytuacji w Polsce. Według oficjalnych danych statystycznych na Białorusi średnia pensja w styczniu 2021 roku wynosiła 1843 zł brutto. W Polsce natomiast średnie wynagrodzenie w tym samym czasie wynosiło 5536,80 zł brutto.

Zobacz także: Inflacja największym problemem PiS-u. Prof. Dudek: Prezes lubi gromkie zapowiedzi
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić