Angelika Karpińska| 
aktualizacja 

Polacy pokazali paragony. W Chorwacji i we Włoszech taniej niż nad Bałtykiem

304

W ostatnim czasie otrzymaliśmy od czytelników wiele zażaleń na wyjątkowo wysokie ceny w restauracjach nad Bałtykiem. Na naszą redakcyjną skrzynkę wpłynęły również zdjęcia paragonów od turystów z Włoch i Chorwacji. Wynika z nich, że w restauracjach zagranicą można zjeść taniej niż nad Bałtykiem.

Polacy pokazali paragony. W Chorwacji i we Włoszech taniej niż nad Bałtykiem
Za obiad we Włoszech czy w Chorwacji można zapłacić mniej niż nad Bałtykiem (dziejesie)

W ostatnim czasie czytelnicy zalewają naszą redakcyjną skrzynkę zdjęciami paragonów z nadmorskich restauracji. Większość skarży się, że ceny nad Bałtykiem są wyjątkowo wysokie. Za obiad dla dwóch osób trzeba zapłacić nawet 200 zł.

Dla porównania otrzymaliśmy także zdjęcia paragonów od turystów spędzających wakacje za granicą. Jeden z naszych czytelników pokazał rachunek za obiad dla 6 osób w restauracji w Toksanii we Włoszech. Za 4 pizze, spaghetti carbonara, owoce morze oraz litr wina, litr coca-coli i 0,75 litra wody zapłacił 69 euro, czyli ok. 300 zł. W przeliczeniu na osobę obiad wyniósł więc ok. 50 zł. W cenę było już wliczone coperto, czyli napiwek w wysokości 2 euro (ok. 9 zł) za osobę.

Na naszą skrzynkę wpłynęła również wiadomość od czytelnika, który wakacje spędza w Chorwacji. Pan Szymon wraz z dziećmi poszedł na obiad w restauracji w Makarskiej. Za pizzę oraz rybę z dodatkami zapłacił 88 kun, czyli ok. 52 zł.

Zastanówcie się, czy warto nad naszym Bałtykiem spędzać wakacje - napisał pan Szymon.

Zobacz także: Bon turystyczny. Kiedy będą pieniądze?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić