aktualizacja 

Polka pokazała cenę chleba w USA. Tyle kosztuje jeden bochenek w Teksasie

490

Wszechobecna drożyzna daje się we znaki w niemal każdej dziedzinie życia. Ceny żywności to ostatnio temat, który bardzo niepokoi Polaków. Wzrosły przede wszystkim koszta za podstawowe produkty spożywcze, w tym masło, cukier i chleb. Jak jest w innych krajach? Internautka pokazała etykietę z widoczną ceną pieczywa z USA.

Polka pokazała cenę chleba w USA. Tyle kosztuje jeden bochenek w Teksasie
Pokazała paragon z USA. Tyle w Teksasie płaci się za chleb (Pixabay, Twitter, @RLE_76)

Internautka pokazała etykietę chleba, który kupiła w jednym ze sklepów w Teksasie. Choć w Stanach Zjednoczonych obowiązują inne pensje niż w Polsce, nie każdy Amerykanin może pozwolić sobie na zachcianki idąc na zakupy. Chleb jest jednak jednym z najbardziej podstawowych produktów spożywczych na całym świecie. Ile płacą za niego mieszkańcy USA?

Na Twitterze, jedna z Polek mieszkających za granicą opublikowała zdjęcie etykiety z piekarni. Kupiła chleb wieloziarnisty, za który zapłaciła niemałą sumę. Bochenek ważył 595 g, a jego cena to 3,98 dolarów. W przeliczeniu na złotówki chleb w Teksasie kosztuje 19,75 zł. Jak podaje serwis "300 gospodarka", federalna płaca minimalna w USA wynosiła ok. 1100 euro (1070 dolarów, 5312 zł) w styczniu 2022 roku.

Wszyscy wrzucają to ja też wrzucę... Cena chleba u mnie w sklepie najbliższym... Minimalna płaca w TX to $7,25 [35,97 zł - red.] na godzinę - wyjaśniła autorka zdjęcia mieszkająca w USA.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci zaczęli wypytywać, czy chleb za 20 zł jest chociaż wart swojej ceny. Internautka stwierdziła, że to nie to samo, co polski, ale "ujdzie". Inni stwierdzili, że jest to po prostu drogo. "Na Drink Poincie polski chleb kosztuje 1.75$ i jest definitywnie lepszy od tych produktów chlebopodobnych" - czytamy wpis innego Polaka żyjącego w USA. Nie zgodził się z nim kolejny, którego zdaniem dobry chleb w Stanach Zjednoczonych to koszt przynajmniej 5 dolarów.

Gdzie jest chleb po $1,75? Też tam pojadę. Porządny chleb z polskiej piekarni to jakieś $5.
Zobacz także: Domowy chleb żytni. Sposób na tańszą i zdrowszą alternatywę dla sklepowej drożyzny
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić