Tusk proponuje Kaczyńskiemu: "Chodźmy na zakupy!"

231

Donald Tusk odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego o możliwym przejęciu sieci handlowej Żabka. Wystąpienia prezesa PiS wywołują ostatnio sporo kontrowersji. Szef partii rządzącej jeździ po Polsce wygłaszając kuriozalne przemówienia na temat polskiej gospodarki, węgla czy przejęcia słynnych sklepów Żabka. Donald Tusk w kilku zdaniach skwitował pomysł Kaczyńskiego.

Tusk proponuje Kaczyńskiemu: "Chodźmy na zakupy!"
Tusk proponuje Kaczyńskiemu: "Chodźmy na zakupy!" (Getty, Adam Jankowski)

Donald Tusk spotkał się 14 października z mieszkańcami Inowrocławia. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zabrał głos nie tylko na temat obecnej sytuacji gospodarczej w kraju, ale przede wszystkim ocenił politykę prowadzoną przez Prawo i Sprawiedliwość.

Były premier Polski postanowił również odnieść się do słów prezesa PiS, które padły podczas wizyty w Puławach. Jarosław Kaczyński zapowiedział wtedy, że być może sieć sklepów Żabka zostanie odkupiona. Te słowa wywołały ogromne poruszenie w sieci.

Wiecie państwo, co to jest Żabka. Te sklepy też być może zostaną odkupione. Idziemy w tym kierunku - padło z ust Kaczyńskiego.

Tusk komentuje słowa Kaczyńskiego o Żabce

Do słów prezesa PiS odniósł się sam Donald Tusk. Zasugerował, że Kaczyński nie ma pojęcia jak żyją zwyczajni Polacy. Zwrócił też uwagę na to, że Kaczyński prawdopodobnie nigdy nie był w sklepie tej sieci. Właśnie dlatego szef PO ma dla swojego kolegi po fachu ważną radę.

Prezes Kaczyński powiedział, że on chce kupić Żabkę. Panie Prezesie, Drogi Jarosławie, ja mam taką propozycję. Chodźmy do Żabki, wpierw zrób chociaż raz zakupy w Żabce. Zanim kupisz Żabkę, kup coś w Żabce. Zobaczysz jak wygląda życie, zobaczysz jak ludzie kupują i odliczają każdy grosik żeby starczyło - doradził Kaczyńskiemu Tusk.

Oprócz fragmentu wideo z powyższego przemówienia, które Tusk zamieścił na swoim Instagramie, postanowił dodać kilka słów w opisie. Napisał, że "jest do dyspozycji" i zaprasza przedstawiciela PiS na zakupy.

Drogi Jarosławie, jestem do dyspozycji. Chodźmy na zakupy! Zobaczysz jak jest dzisiaj w sklepach.
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Kaczyński o kartoflach dzików. "To trochę stand up"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić