Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
GGG
|

"Polska w jednym obrazku". Komunikat z Krakowa, czyli śmiech przez łzy

36
Podziel się:

Ta fotografia z Krakowa, gdy tylko pojawiła się w mediach społecznościowych, sprowokowała setki internautów do komentarzy i reakcji. Obok absurdalnego komunikatu nie sposób przejść obojętnie. Poinformowano w nim, że na terenie miasta nie ma możliwości ubiegania się o wypłacenie dodatku węglowego. Dlaczego? Oto odpowiedź...

"Polska w jednym obrazku". Komunikat z Krakowa, czyli śmiech przez łzy
Komunikat rozbawił internautów (Getty Images, Twitter)

Kryzys energetyczny spowodował znaczną podwyżkę cen węgla w Polsce. Zakup ilości potrzebnej do ogrzania gospodarstwa domowego w okresie grzewczym stał się dla wielu rodzin ogromnym wyzwaniem. Niektórzy rozważają nawet wzięcie kredytu, gdyż koszty okazują się znacznie wyższe niż jeszcze rok temu. Problem osiągnął ogólnopolską skalę.

Pomóc w pokryciu kosztów miał zaoferowany przez rząd dodatek węglowy. Zapowiedziano, że gospodarstwa domowe, których źródłem ogrzewania jest węgiel lub paliwa węglopochodne, otrzymają po 3 tysiące złotych. Warunkiem było złożenie odpowiedniego wniosku oraz wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Zdjęcie z Krakowa. "Polska w jednym obrazku"

Niestety, wiadomo już, że z pomocy nie będą mogli skorzystać wszyscy. Z listy wykreśleni są mieszkańcy Krakowa. Władze miasta poinformowały, że pomoc przysługuje jedynie w przypadku, gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane paliwami stałymi. Na terenie Krakowa obowiązuje jednak bezwzględny zakaz stosowania paliw stałych, co automatycznie wyklucza ewentualnych wnioskodawców.

Tygodnik "NIE" w mediach społecznościowych udostępnił fotografię, na której widać komunikat wywieszony w jednym z krakowskich urzędów. Internauci nazwali informację absurdalną i zgodnie stwierdzili, że obrazuje to obecną sytuację w Polsce. Komentującym było również szkoda mieszkańców Krakowa, którzy nie otrzymają pomocy finansowej w trudnych czasach.

I zaorali krakusów - napisał ironicznie jeden z internautów.

Co sądzicie o tej sytuacji? Czekamy na opinie w sekcji komentarzy pod artykułem.

Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
waku
3 miesiące temu
Mafia PIS jak zwykle . Nie potrafi napisać najprostrzej ustawy
lokals
3 miesiące temu
Kraków to najgorzej zarządzane miasto w Polsce. Tak głupich władz nie nawet w Koziej Wólce. On tam, mentalnie, żyją jeszcze w Austro Węgrzech.
Piotr
3 miesiące temu
Bredzisz przyjacielu. Co dzisiaj brałeś? - bo na pewno za dużo.
Ludzieniemysl...
3 miesiące temu
Krakow to kolebka pisowcow. Niech licza te zlotowki dalej co z tego ze macie ich wiecej jak dupe zaraz bedziemy sobie nimi podcierac jak sie tak polacy bede sprzedawac za te 500+ trzynastki czternastki 3000+
Krakus
3 miesiące temu
Czekam jak wszystkim wieśniakom zakażą palenia w piecach i kominkach czy wtedy też tak będą się cieszyli że jedni biorą a drudzy nie
Olo
3 miesiące temu
Bo dodatek węglowy jest na zakup węgla a nie roweru czy laptopa. A skoro w Krakowie nie pali się węglem to naturalnem jest że dodatek nie przysługuje. Nooo chyba że ktoś chce oszukać po katolicku 🐵
Kraj w UE
3 miesiące temu
Witamy w Pl! Jak upodlic, pozbawić domu !cudze zabrać ! YT Magazyn Ekspresu Reporterów Próba Wiary do obejrzenia
Michał
3 miesiące temu
Ten artykuł to idealny przykład szukania taniej sensacji.
Ten który wsz...
3 miesiące temu
Czytam o oczom nie wierzę. Czy to totalna ignorancja czy też niewiedza komentujących? Po pierwsze zakaz został wprowadzony przez Radnych Sejmiku Wojewódzkiego a nie przez Prezydenta Majchrowskiego i jego Urząd. Po drugie Mieszkańcy otrzymywali po kilkanaście a nawet kilkadziesiąt tysięcy od urzędu (Prezydenta Majchrowskiego) na zmianę systemu ogrzewania (nikt w Polsce takich dopłat nie dawał). Po trzecie, w Krakowie od 2013 r. są dawane dopłaty do ogrzewania dla osób które przeszły z węgla inny system ogrzewania (gaz, elektryczność, olej opałowy, MPEC). Nikt w Polsce takich dopłat nie daje. Po czwarte w Krakowie można otrzymać po kilkanaście tys zł na odnawialne źródła energii i kilkadziesiąt tysięcy na docieplenie domów oraz na retencjonowanie wody opadowej. Które miasto w Polsce tyle oferuje swoim mieszkańcom? Pytam. Które? Nie ma takiego miasta. Po piąte, podobno sejm we wrześniu ma zająć się dodatkami dla osób które ogrzewają domy w inny sposób niż węglem. Po przyjęciu odpowiednich przepisów mieszkańcy Krakowa oprócz tego co mają otrzymają jeszcze coś od Rządu i wyjdą na tym lepiej niż pozostali mieszkańcy Polski. Trochę cierpliwości.
ecofiut
3 miesiące temu
Wystąpić z euro nazi kołchozu !!!! . Otwierać kopalnie !!
Płaczące mias...
3 miesiące temu
Piszecie, że zakaz palenia węglem jest dobry i wsie tez powinny byc przyłączone to potem nie ryczcie, że was nie stać na żywność bo rolnikowi sie nie opłaca hodować ani zwierząt ani roślinności
Smok
3 miesiące temu
W Krakowie jest teraz zimą czystsze powietrze niż w wioskach okolicznych. Możecie pozazdrościć. Dopłaty do węgla to chyba największy absurd jaki ta władza wymyśliła. Jeszcze nasze wnuki będą spłacać Lisowskiej długi.
Pbm
3 miesiące temu
Skoro nie mogą palić węglem więc podwyżka węgla ich nie dotyczy, czyli nie ma o co płakać. Ludzie proszę was trzeba liczyć na siebie, a nie patrzeć ile dają. Z pustego nie naleje.
Krk
3 miesiące temu
Ekoopony, ja już mam przygotowane, a czy Ty masz swoje?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić