aktualizacja 

8-latek znalazł to na wakacjach. Jego odkrycie obiegło światowe media

141

Riley Gracely ze stanu Pensylwania może mówić o ogromnym szczęściu. Chłopiec podczas wakacji z rodzicami odnalazł w ziemi skamieniały ząb dawno wymarłego gatunku rekina. Sieć obiegły zdjęcia ośmiolatka trzymającego znalezisko.

8-latek znalazł to na wakacjach. Jego odkrycie obiegło światowe media
Chłopiec był bardzo szczęśliwy (Palmetto Fossil Excursions)

Niezapomniane wakacje ma za sobą Riley Gracely. Ośmiolatek ze stanu Pensylwania pojechał na Myrtle Beach w Karolinie Południowej wraz ze swoim ojcem Justinem, matką Janelle i bratem Collinem. Podczas podróży rodzina zatrzymała się w Palmetto Fossil Excursions - edukacyjnym ośrodku ekspedycyjnym w Summerville, zajmującym się szukaniem skamieniałości.

Odwiedziny w ośrodku okazały się dla chłopca niezwykle udane. Riley podczas spaceru po stosach piasku, żwiru i ziemi dostrzegł przedmiot, który przypominał mu krawędź zęba. Po chwili okazało się, że ośmiolatek się nie mylił. Jego znaleziskiem był kieł imponujących rozmiarów. Jego długość wynosiła ponad 12 cm. Ekscytacja znalazcy była w pełni uzasadniona.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Znalezisko chłopca okazało się wyjątkowe. Wielki ząb należał do angustidensa, czyli prehistorycznego rekina megazębnego, który żył około 33 milionów lat temu w epoce oligocenu i miocenu. Według ekspertów gatunek ten był bliskim krewnym megalodona, wymarłego prehistorycznego rekina, którego nazywa się największym, jaki kiedykolwiek żył.

Wyjątkowe znalezisko

Rodzice byli dumni ze znaleziska swojego syna. W rozmowie z lokalnymi mediami podkreślali, że to wielki sukces ośmiolatka. Wyczyn młodego Amerykanina nagłośnił również sam ośrodek edukacyjny, w którym doszło do całego zamieszania. Na Facebooku opublikowano specjalny post, w którym pokazano zdjęcia chłopca ze znaleziskiem oraz podkreślono, że tego typu skamieliny nie pojawiają się często.

GRATULACJE!!!!!!! Ten młody człowiek właśnie zdobył zęba Angustidena - napisał ośrodek.
Zobacz także: Kiedy powstanie CPK? Horała odpowiada na niewygodne pytania
Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić