Ponad 10 złotych za puszkę piwa? Nowe informacje

226

Sporym echem odbiły się doniesienia na temat tego, że możliwa jest podwyżka cen piwa. Zrobiło się o tym tak głośno, że do sprawy odniosło się Ministerstwo Finansów. Jak brzmi oficjalne stanowisko?

Ponad 10 złotych za puszkę piwa? Nowe informacje
Puszka piwa (Pixabay)

Bardzo niepokojącą analizę przedstawił w rozmowie z serwisem eNewsroom Wojciech Bronicki, doradca podatkowy w BBGTAX. Sugerował, że ceny piw mogą drastycznie wzrosnąć.

Zastosowanie stawki akcyzowej używanej przy wódce sprawiłoby, że opodatkowanie piwa wzrosłoby nawet czterokrotnie. To bardzo obciążyłoby rynek browarniczy - zauważył.

Te słowa odbiły się szerokim echem. Teraz okazuje się, że cytat eksperta został... mylnie zinterpretowany! Mówił on bowiem tylko o sytuacji hipotetycznej, a nie o faktycznych planach ministerstwa.

Piwo jak Coca-Cola? Ministerstwo Finansów komentuje

Do kontrowersyjnych doniesień o możliwości podniesienia cen piwa odniosło się Ministerstwo Finansów. Tak brzmi oficjalny komunikat w tej sprawie:

MF nie pracuje nad rozwiązaniami mającymi na celu zrównania stawki podatku akcyzowego piwa i wódki - zaznaczył przedstawiciel resortu w komunikacie udostępnionym po interwencji Money.pl.

Wygląda zatem na to, że na razie miłośnicy piwa mogą spać spokojnie. Nie zanosi się bowiem na astronomiczne podwyżki cen tego złotego trunku.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić