Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
CHE
|

Ponad 1000 zł miesięcznie za wyprowadzkę. W tym kraju liczą, że się uda

5
Podziel się

250 euro za wyprowadzkę? Tak, o ile masz od 18 do 35 lat i zarabiasz poniżej określonego pułapu. Hiszpański rząd już teraz planuje budżet na przyszły rok, a nowatorski pomysł zajmuje w nim szczególne miejsce.

Ponad 1000 zł miesięcznie za wyprowadzkę. W tym kraju liczą, że się uda
Hiszpański pomysł może wejść w życie już w 2022 r. (PAP, Andrzej Grygiel)
bEKkmbeJ

Wyprowadź się od rodziców i zainkasuj pieniądze od rządu

Zarabiasz poniżej 23 tys. 750 euro rocznie? Dostaniesz 250 euro na wynajem mieszkania. Z takiego założenia wyszedł hiszpański rząd, który już w przyszłym roku planuje przeprowadzić prawdziwą rewolucję w życiu wielu młodych do 35. roku życia.

bEKkmbeL
Mówimy o sprawiedliwym ożywieniu gospodarczym, a to oznacza ułatwienie dostępu do mieszkań, zwłaszcza dla tych, którzy są najbardziej podatni na niepewność, takich jak nasza młodzież - tłumaczy prezydent Hiszpanii Pedro Sanchez

A problem jest i to nie mały. Dane Eurostatu z 2020 r. wykazały, że ludzie w Hiszpanii wyprowadzili się z domu swoich rodziców średnio w wieku około 30 lat, cztery lata później niż typowy wiek dla całej Unii Europejskiej.

Zobacz także: Sikorski odpowiada Ziobrze. "To jest absurd"
bEKkmbeR

Zastrzyk gotówki nie rozwiąże problemu młodych Hiszpanów, ale odciąży nieco ich miesięczny budżet. Według danych opublikowanych przez Eurostat, jednopokojowe mieszkanie w hiszpańskiej stolicy Madrytu kosztowało w 2020 roku około 1000 euro miesięcznie, czyli czwartą część dopłaty od rządu.

Teraz pozostaje czekać, aż projekt zatwierdzi parlament. Poza dopłatą dla młodych nowe przepisy przewidują, że najbiedniejszym rodzinom mogą zostać zaoferowane dodatkowe dotacje pokrywające do 40 proc. ich czynszu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkmbfm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(5)
wsad
1 tyg. temu
ja się tak naprawdę wyprowadziłem zaraz po mature, studia dzienne i dało radę pracować oraz się uczyć, 1 rok rodzice pomagali - potem to już nawet nie wiedzieli czy istnieję (w sensie ekonomicznym) bo nie wołałem pieniędzy - notabene pozostałe rodzeństwo siedzi w kieszeni i nadal pępowina nie odcięta, a mają po 30 kilka lat niektórzy są w związku i ddzieci są. Ja tam wolałem sobie zaoszczędzić, ale dlaczego mam dokładać się do niedorajdów albo cwaniaków. Przestańmy ułatwiać tylko wymagajmy - odsiejmy ziarna od plew. No ale co ja tam wiem, ja jest ten głupszy, bo do wszystkiego sam chcę dochodzić, a nie wyciągać rękę pomóżcie - buahahaha
Onufry
1 tyg. temu
We Wloszech jest lepiej, czasami mama daje kieszonkowe do 60tki
wap
1 tyg. temu
no sporo dokladaja,zrob zakupy za 1000zl,w biedronce to duzo jedzenia
bEKkmbfn
Sidematic
2 tyg. temu
RSocjalistyczne rozdawanie pieniędzy nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Te pieniądze zostaną wcześniej w jakiejś formie odebrane komuś innemu, kto miał pecha nie załapać się do uprzywilejowanej grupy.
EUropejczyk
2 tyg. temu
A jak Polacy dzięki temu cudotwórcy Glapińskiego, wszystkim najmądrzejszym historykom zostaną znowu MILIONERAMI to HISZPANIA będzie stała dla nas otworem z przodu a nie z tyłu. Polak z 2 milionami Polskich Złotych dobędzie MILIONER. CAŁE WSIE MILIONERÓW. Po co przeliczanie euro na złotówki w Hiszpanii? Czyżby Premier coś obiecał?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić