COVID-19. Hiszpania przywraca godzinę policyjną. Lawinowo rośnie liczba zakażeń

295

Hiszpańskie samorządy przywracają godzinę policyjną oraz część obostrzeń. Ma zapobiegać to rozprzestrzenianiu się koronawirusa. W całym kraju rośnie liczba zakażeń COVID-19, w szczególności wśród młodych ludzi.

COVID-19. Hiszpania przywraca godzinę policyjną. Lawinowo rośnie liczba zakażeń
W Hiszpanii rośnie liczba zakażeń koronawirusem (Getty Images)

Dwa hiszpańskie regiony – Katalonia oraz Walencja – przywracają godzinę policyjną. Spotkania towarzyskie będą mogły odbywać się maksymalnie w grupach 10-osobowych. Z kolei w Asturii na północy kraju zamknięto bary i restauracje.

Rośnie liczba zakażeń w Hiszpanii. Odpowiada za nie odmiana Delta

Średnia liczba infekcji koronawirusem jest trzykrotnie wyższa wśród osób do 30 roku życia niż w innych przedziałach wiekowych. Za lawinowy przyrost zakażeń odpowiedzialny jest wariant Delta. Do rozprzestrzeniania COVID-19 przyczyniło się także zakończenie roku szkolnego.

Nie odnotowujemy wzrostu śmiertelności i mamy nadzieję, że ten stan utrzymamy – powiedział lekarz Fernando Simón, który koordynuje odpowiedź kraju na stan epidemii.

Hiszpania zaszczepiła blisko połowę obywateli. Młodzi jednak nie chcą się szczepić

W Hiszpanii zaszczepiono w pełni 21 mln obywateli. To około 46 proc. populacji kraju. Jednak zaledwie około 600 tys. zaszczepionych ma mniej niż 30 lat.

Lokalne samorządy usiłują zatrzymać rozprzestrzenianie COVID-19. W Walencji godzina policyjna potrwa od 1 w nocy do 6 rano. Z kolei w Katalonii wszystkie lokale musza być zamykane pół godziny po północy. Zakazane jest również jedzenie i picie na ulicach.

Obejrzyj także: Polka mieszkająca w Madrycie opowiada o tym, jak Hiszpania radzi sobie z koronawirusem

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić