Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Poszedł na Orlen w Czechach. Pokazał, jakie ceny mają nasi sąsiedzi

940

PKN Orlen posiada bardzo rozbudowaną sieć stacji paliw, które działają nie tylko w Polsce, ale też w Niemczech czy w Czechach. Postanowiliśmy sprawdzić, ile nasi południowi sąsiedzi muszą zapłacić za litr benzyny, tankując na stacjach polskiej sieci.

Poszedł na Orlen w Czechach. Pokazał, jakie ceny mają nasi sąsiedzi
Sprawdzamy gdzie lepiej tankować - w Polsce i w Czechach? (Adobe Stock, Nadesłane)

Grupa PKN Orlen ma łącznie w Czechach 450 stacji paliw. 50 z nich działa pod brandem Orlenu. Prezes koncernu, Daniel Obajtek, poinformował nie tak dawno, że do końca 2023 roku 150 stacji przejdzie rebranding i również zacznie działać pod popularnym w Polsce szyldem.

Co oznacza rebranding dla Czechów i jakie stawki za benzynę oferuje im Orlen? Postanowiliśmy to skontrolować.

Jeden z naszych Czytelników podesłał zdjęcia cennika ze stacji paliw w czeskim Železným Brodzie. Stacja Orlen Benzina oferuje tam paliwo w cenie 39,6 koron czeskich za litr benzyny i 34,30 koron za litr oleju napędowego.

Podane ceny to odpowiednio 7,36 złotego za benzynę i 6,37 złotego za litr oleju napędowego (zgodnie z kursem NBP na dzień 03.08).

Jak wypadają te ceny na tle polskich Orlenów?

Kwotę porównaliśmy z jednym z najbliższych Orlenów, który znajduje się na polskim terytorium. To stacja benzynowa w Szklarskiej Porębie (oddalona od Železnego Broda o 40 kilometrów).

Litr benzyny kosztuje tam 6,64 złotego (standardowej 95). Biorąc pod uwagę obowiązującą na Orlenie promocję, kwota ta może się obniżyć do 6,34zł. To ponad złotówkę taniej niż w Czechach.

Nasi południowi sąsiedzi mają również droższy olej napędowy. W Szklarskiej Porębie za litr diesla trzeba zapłacić 6,36zł (bez uwzględnienia cen promocyjnych).

Oczywiście, ceny mogą różnić się w zależności od dnia i kursu walut. Na ten moment polska stacja wypada jednak korzystniej. Być może dlatego wielu obywateli Czech przyjeżdża tankować właśnie do naszego kraju.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić