Rafał Strzelec| 

Poszli do Biedronki. Są wściekli. "Zakupów zrobić nie mogę"

259

Klienci Biedronki ruszyli na zakupy po przerwie świątecznej. Część z nich przeżyła jednak spore rozczarowanie, gdy podeszli do kasy. Nie mogli zrobić zakupów. - Dziś Biedronka nie jest przygotowana na zmianę cen z VAT - donoszą internauci. Co dokładnie się stało?

Poszli do Biedronki. Są wściekli. "Zakupów zrobić nie mogę"
Klienci Biedronki wściekli (Adobe Stock)

Święta już za nami, sklepy ponownie zostały otwarte, dlatego też klienci sieci sklepów Biedronka postanowili uzupełnić swoje zapasy. Część z nich czekało jednak spore rozczarowanie. Jak donoszą pod jednym z postów na profilu, nie mogli zrobić zakupów.

Zawitałem do Biedronki na Igańskiej w Warszawie, chcę kupić wodę, obsługa mówi że nie mogę bo zmiana vatu. Nabiał? To samo. Warzywa też. Zapytałem, czy cokolwiek mogę, nie uzyskałem odpowiedzi. Sklep jak muzeum, możesz wejść i pooglądać - donosi pan Marcin.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Wódka w dyskontach za 10 zł. "Tak korporacje sprały mózgi Polakom"

Problem z zakupami w Biedronce. Powodem VAT?

Z podobnymi problemami, tyle że na Podlasiu, mierzyli się też inni klienci. - Dziś Biedronka nie jest przygotowana na zmianę cen z VAT i w Suwałkach od rana informują, że produkty te nie wchodzą na kasę. Co jest? - napisała kobieta, domagając się jak najszybszych wyjaśnień. - Przepraszamy za napotkane niedogodności - napisali w odpowiedzi przedstawiciele Biedronki.

My również dostaliśmy sygnały o tym, że w Biedronce nie można zrobić zakupów.

Czy rezygnacja z zerowego VAT na żywność przez rząd Donalda Tuska wywołała nieoczekiwane problemy ze sprzedażą towaru w Biedronce? A może to wynik awarii? Postanowiliśmy zapytać biuro prasowe tej sieci. Opublikujemy odpowiedź, gdy tylko ją otrzymamy.

Zerowy VAT na żywność przestał funkcjonować

Przypomnijmy, że w marcu rząd podjął decyzję iż zerowy VAT na podstawowe produkty spożywcze przestanie funkcjonować od 1 kwietnia. Obejmowała ona m.in. owoce, warzywa, mięso, nabiał i produkty zbożowe.

Zerowy VAT funkcjonował w Polsce od lutego 2022 roku. Poprzedni rząd pod kierownictwem Mateusza Morawieckiego wprowadził go, aby ulżyć obywatelom w dobie lawinowo rosnących cen, co wynikało z inflacji, problemów związanych z pandemią, a w dalszej kolejności z kryzysem związanym wojną w Ukrainie. Poprzednia ekipa rządząca przedłużała zerowy VAT aż do marca tego roku. Ministerstwo Finansów poinformowało, że kolejnego przedłużenia nie będzie - stawka podatku wróciła do 5 procent.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić