Pracy jest mniej niż przed rokiem. Za godzinę 220 zł "na rękę"

3

W biznesie nastał czas corocznej przedświątecznej gorączki zakupowej. To oznacza możliwość uzyskania dodatkowego zarobku ze względu na zapotrzebowanie na pracowników sezonowych. Pracy jest niestety mniej, niż rok temu.

Pracy jest mniej niż przed rokiem. Za godzinę 220 zł "na rękę"
Galeria handlowa ze świątecznymi dekoracjami (Pixabay, pixabay)

Okres przedświąteczny to tradycyjnie szansa na dodatkowe pieniądze dla wielu osób, które chcą skorzystać ze wzmożonego zainteresowania w handlu i usługach. Firmy poszukują pracowników do wielu różnorodnych zajęć związanych ze świętami, ale tegoroczny sezon będzie słabszy, niż ubiegłoroczny.

Generalnie liczba ofert pracy w gospodarce maleje. Dotyczy to również prac sezonowych. Już wiadomo, że ten sezon będzie słabszy niż zeszłoroczny. (...) Nie ma zatem tak wiele ofert pracy chociażby dla promotorek, hostess czy animatorów, bo zamiast nich wystarczy kampania online i kod QR produktu - twierdzi Krzysztof Inglot z firmy Personnel Service.

Mikołaj zarobi najlepiej. Masz szansę nieźle dorobić

Firma pokusiła się o sprawdzenie, na jakie pieniądze możemy liczyć, decydując się na zatrudnienie w zawodach powiązanych ze świętami Bożego Narodzenia. Na zdecydowanie największe pieniądze możemy liczyć, zakładając czerwony kostium św. Mikołaja. Za godzinę pracy możemy zarobić od 27,5 do nawet 220 złotych netto. Oczywiście wszystko zależy od charakteru pracy - mniej zarobimy za występ w galerii handlowej, natomiast znacznie więcej na firmowej wigilii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Święta jak tykająca bomba. Lekarz o tym, czego unikać

Dobrze zarobi także kurier, który w przedświątecznym okresie ma pełne ręce roboty. Widełki zarobków są naprawdę duże - mowa tutaj o kwocie od 21 do nawet 48 złotych na rękę. Na spore pieniądze możemy liczyć, decydując się na sprzedaż karpia - w sieci pojawiają się ogłoszenia gwarantujące pobory na poziomie nawet 36 złotych netto na godzinę. Na podobne, maksymalne stawki mogą liczyć sprzedawcy choinek.

W pozostałych gałęziach sezonowego biznesu związanego ze świętami Bożego Narodzenia stawki są zauważalnie mniejsze. Firmy poszukują pracowników do produkcji ozdób świątecznych, a także hostess i śnieżynek do promocji w sklepach, ale ich zarobki raczej nie przekroczą 30 złotych za godzinę. Świąteczne wzmożenie widać także w gastronomii, ale kelner czy pomoc kuchenna nie może liczyć na więcej, niż 25-26 złotych netto.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić