o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
KRJ
|

Dług u 151 wierzycieli. Oto najbardziej zadłużony Polak. Ile pieniędzy?

22
Podziel się

22,3 mld zł - to wspólne zadłużenie tak zwanych multidłużników. Windykatorzy tak nazywają osoby, które mają co najmniej 3 wierzycieli. W KRD jest ich 590 tys.

Dług u 151 wierzycieli. Oto najbardziej zadłużony Polak. Ile pieniędzy?
Wszystkie długi w bazie KRD wynoszą obecnie 47,8 mld zł. (East News, ZOFIA BAZAK)
bErhYqaJ

Według danych Krajowego Rejestru Długów, multidłużnikom jest coraz trudniej wychodzić ze spirali zadłużenia. Skąd to wiemy? W ciągu zaledwie trzech lat ich nieuregulowane zobowiązania zwiększyły się o 1,2 mld zł.

Jak się też okazuje ta szczególna grupa odpowiedzialna jest za niemal połowę wszystkich długów w rejestrach KRD. Wszystkie długi w tej bazie wynoszą obecnie 47,8 mld zł.

Zobacz także: Niebezpieczne manewry na drodze. Natychmiastowa reakcja patrolu
bErhYqaL

Do spłacenia ma je 2,4 mln osób. Wśród nich jest 590 tys. dłużników, ale za to ich łączny dług jest nieproporcjonalnie większy bo wynosi w sumie 22,3 mld zł. Jak zostaje się multidłużnikiem?

Jak przekonuje Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej, najczęściej wpadają po prostu w tzw. pętlę finansową. Dużo kredytów w tym samym czasie może spowodować problemy z ich spłacaniem.

Pojedynczo mogą nie stanowić problemu, ale w sumie mogą nas przeciążyć. Sytuacją zupełnie nieakceptowalną jest branie kredytów, na spłatę innych kredytów. To prosta droga ku wysokim pozycjom w rankingu najbardziej zadłużonych.

bErhYqaR

- Warto też posiadać oszczędności, które bardzo przydają się w momencie nagłej utraty pracy bądź konieczności poniesienia dodatkowych nakładów finansowych - wyjaśnia Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej.

Rezerwy i oszczędności to jednak element świata idealnego. Gdyby było inaczej, nie byłoby dłużników i multidłużników. Ci drudzy najczęściej mają od 36 do 45 lat. Głównie pochodzą z dużych miast.

Najwięcej multidłużników mieszka na Śląsku - 99,5 tys. osób. Do oddania mają łącznie 3,6 mld zł. Rekord należy jednak do mieszkańca Warszawy.

bErhYqaS

KRD nie podaje zbyt wielu szczegółów na jego temat. Wiemy jedynie, że ma do spłaty aż 925 zobowiązań wobec 151 wierzycieli. Winien jest łącznie 11,6 mln zł. Ma ok. 50 lat.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bErhYqbm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(22)
Złodzieje win...
4 tyg. temu
Najwięcej okradają windykację które podają do sądu a sąd to od razu przyklepuje . Kupują za grosze długi narzucają odsetki i opłaty sądowe ! Sąd przyklepuje bez wzywania dłużnika nie każdy ma pieniądze na prawnika i nie każdy rozumie że może się sprzeciwić ! DLACZEGO RZĄD NA TO POZWALA ŻEBY WINDYKACJE TAK OKRADAŁY NAJBIEDNIEJSZYCH !!! BO TYLKO Z NICH MOŻNA ŚCIĄGNĄĆ PIENIĄDZE!
Emeryt
4 tyg. temu
Poprzednicy stworzyli system żeby z Polaków zrobić niewolników a obecna władza nic z tym nie robi i to jest istotą tych wszystkich długów a najlepiej jak się dopadnie rencistę lub emeryta
Obserwator
4 tyg. temu
Rozumie że ludzie z różnych powodów stali się bankrutami ale nie rozumie dlaczego długi są sprzedawane ciągle kolejnym firmom ale chyba już wiem,tylko dlaczego nikt tego nie zrobi porzadku
bErhYqbn
JJB
4 tyg. temu
Trzeba jeszcze dopisać jaka część tych długów stanowią koszty dodatkowe dla dłużników bo nic o tym nie piszecie,spora część by pewnie odeszła.
JDG
4 tyg. temu
Mimo, ze mam trudności bo mam to mam plan finansowy roczny zw. pandepią trzeba było podejmować ryzyko być lub nie być środki poszły na redukcje nie powiem bo żeby wykonać prace inwestycyjne trzeba się zapożyczyć i teraz czy klinet zapłaci jak nie zapłaci to masz kłopot i jesteś w tarapatach pozatym proszę zobaczyć jaka jest najniższa krajowa, a jakie sa koszty życia i nawet W PANDEMI COVID instysuje i banki bezlitosne pozatym to swiat opatry na cyfrowej monetyzacji ktora nikomu sie nie zgadza bo jest to nastawione nie na to zebyś miał tylko zedrzeć z Ciebie wszystko i nawet to za mało
Sebastian
4 tyg. temu
Jak ma 11 milionow dlugu to raczej bank sie moze martwic nie on
Manymany
4 tyg. temu
Na których miejscach są politycy PiS z Sasinem na czele?
Antywindykacj...
4 tyg. temu
Dług 1000 zł to problem dłużnika a 100000 zł to problem banku.
Ewa
4 tyg. temu
Długi?Firmy windykacyjne,komornicy narzucają takie odsetki,że z kwoty 100 zł robi się 100000zl..Taka jest prawda i do końca życia nikt z tego nie spłaci....A firmy i komornicy czerpią na tym zyski..A JESZCZE JEST TAKIE COS....JAK PRZEDAWNIENIE.WIELE OSOB,O TYM NIE WIE A TE FIRMY TO WYKORZYSTUJA.ZERUJA NA NIEWIEDZY LUDZKIEJ.
Bruce Lee
4 tyg. temu
Ludzie jak by godnie zarabiali to i długów by nie mieli, ceny jak na zachodzie, a zarobki jak w Bangladeszu.W Polsce nigdy dobrze nie będzie!!, PO PIS to partie obcego wywiadu.
życzliwy
4 tyg. temu
Ryzyko bankowe. Dają kredyty bez sprawdzania to niech teraz ponoszą konsekwencje!
peerelczyk
miesiąc temu
Brał kredyty bo mógł !
Polski ład
miesiąc temu
Staram się spłacić ale pracuje na umowę zlecenie i to na nockach nie przysługuje mi dodatek zarabiam 2300 netto ,
bErhYqbf
-.-
miesiąc temu
Chwilówki zlikwidować i połowa problemu z głowy.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić