aktualizacja 

Prawnik zapytał o 800 plus. W komentarzach zawrzało

45

Popularny na TikToku prawnik, Marcin Kruszewski, w jednym ze swoich ostatnich filmików, poruszył temat 800+. To świadczenie od przyszłego roku ma zastąpić 500+. I nadal ma być ono dostępne dla każdego, bez względu na to, czy pracuje i ile zarabia. Kruszewski postanowił zapytać o zdanie swoich obserwatorów.

Prawnik zapytał o 800 plus. W komentarzach zawrzało
Prawnik mówi o tym, jak wyglądać będzie świadczenie od nowego roku (TikTok)

Od nowego roku świadczenie 800+ zastąpi 500+. Aby je zdobyć, nie musimy składać żadnego nowego wniosku, gdyż będzie ono przyznawane z automatu - na podstawie tego dotychczasowego.

O to, aby 800+ było wypłacane jedynie pracującym rodzicom, wnioskował Zbigniew Ziejewski z PSL.

Stwierdził on, że jego formacja popiera 800+, ale nie dla wszystkich. Jego zdaniem nie może być tak, że oboje rodzice nie pracują i utrzymują się tylko z takich datków - relacjonował mec. Kruszewski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co dalej z 800 plus? Zapytaliśmy o zdanie Polaków
Obecne przepisy, które wprowadzają 800+ od 1 stycznia nie wprowadzają takiego kryterium no i 800 złotych dostanie każde dziecko - dodał prawnik.

Internauci oburzeni

Mecenas Kruszewski zaznaczył, że nie zawsze tak musi być, bo prawo zawsze można zmienić.

Prawnik zapytał swoich obserwatorów, co sądzą o tym, żeby 800+ było zależne od pracy. W komentarzach rozpętała się burza. Niektórzy przyznali, że powinno być tak, aby przynajmniej jedno z rodziców pracowało.

- Jestem mamą. Pobieram świadczenie. Tato pracuje,ja też planuje iść do pracy po nowym roku . Tak świadczenie tylko dla tych gdzie chociaż jeden rodzic pracuje - zauważyła jedna z obserwujących.

800+ tylko dla pracujących oraz dla mam na świadczeniu pielęgnacyjnym. I mówię to jako samotna matka pracująca na etacie - dodała następna.

Zdaniem niektórych w przypadku wypłacania tego świadczenia powinien też obowiązywać próg dochodowy.

Powinien być próg zarobkowy. Bo dlaczego przysługuje to bogatym rodzinom. Nie rozumiem…
Powinno być zależne od zarobków i skończyło by się w dużej mierze zbędne rozdawnictwo... - to tylko niektóre z komentarzy.

Wiele osób zauważało w swoich wpisach, że fundusze powinny być w formie bonów czy też darmowych obiadów w szkołach, darmowych przyborów szkolnych i darmowych pomocy naukowych.

Pojawiły się też głosy o tym, że wbrew pozorom to właśnie osoby bez pracy potrzebują tego świadczenia.

Uważam, że taki socjal dla rodzin, w których nie ma ani jednego pracującego powinno być imienne, w formie bonu na zakupy.
Trwa ładowanie wpisu:tiktok
To nie takie proste. Są matki samotne które opiekują się niepełnosprawnym dzieckiem i pracować nie może. Dodatek jednak jest jej potrzebny - czytamy w komentarzach.
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić