Przed nami niedziela handlowa. Ile zapłacimy za karpia?

34

Wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny, a wraz z nim coroczne pytanie: ile w tym roku wydamy na przygotowanie kolacji wigilijnej? Zaopatrzyć się w podstawowe produkty możemy już w ten weekend, gdyż przed nami niedziela handlowa.

Przed nami niedziela handlowa. Ile zapłacimy za karpia?
Ile w tym roku wydamy na Święta? (Getty Images)

Ceny ryb po staremu

Mimo galopującej inflacji nie za wszystkie produkty zapłacimy więcej niż w zeszłym roku. Gdy porównamy ceny karpia, okaże się, że podobnie jak w 2021 r. za kilogram świeżej ryby zapłacimy ok. 42 zł. W przypadku karpia świeżego dzwonko będą to 33 zł za kilogram, a za płat ze skórą zapłacimy ok. 35 zł.

O kilka procent skoczyła za to cena dorsza atlantyckiego. W tym roku za kilogram ryby zapłacimy nie mniej niż 50 zł. Oprócz ryb znacznie drożej zapłacimy m.in. za cukier, chleb czy mleko.

Przypomnijmy, że inflacja nie hamuje ani na chwilę, ceny w październiku czy listopadzie urosły średnio o 6,8 proc. - wynika ze wstępnych wyliczeń GUS. Tak mocno drożyzna nie dawała się we znaki Polakom od wiosny 2001 roku.

Zobacz także: Młodzi żyją na kredyt. "Chcą mieć wszystko tu i teraz"

Nic nie zapowiada rychłego spadku inflacji, dlatego ekonomiści prognozują również bardzo drogie tegoroczne święta. Najbardziej odczują to osoby, które żyją najskromniej.

Autor: CHE
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić