aktualizacja 

"Prześladuje" Muska. Przestanie, jak da mu Teslę. Miliarder zgodził się

78

Najbogatszy człowiek świata Elon Musk zaoferował 19-letniemu studentowi 5 tys. dolarów za usunięcie konta na Twitterze. Chodzi o profil śledzący poczynania prywatnego odrzutowca założyciela Tesli oraz SpaceX. Nastolatek odrzucił jednak ofertę, domagając się samochodu elektrycznego. W piątek student po raz kolejny odmówił skasowania profilu, choć tym razem Musk obiecał mu Teslę. Dlaczego?

"Prześladuje" Muska. Przestanie, jak da mu Teslę. Miliarder zgodził się
Elon Musk zaoferował nastolatkowi 5 tys. dolarów za skasowanie konta na Twitterze (Getty Images)

O 19-letnim Jacku Sweeney'u świat usłyszał za sprawą utworzonego przez niego konta na Twitterze. Na profilu "Elon Musk's Jet" publikowane są informacje o przelotach prywatnego odrzutowca amerykańskiego biznesmena. Musk zwrócił się niedawno do studenta z prośbą o skasowanie profilu, oferując mu w zamian 5 tys. dolarów.

Nastolatek podbił jednak stawkę, domagając się samochodu marki Tesla. W piątek szef firmy Autonomy Scott Painter zaoferował Sweeney'owi darmową 3-letnią subskrypcję na Teslę Model 3. 19-latek odrzucił jednak i tę ofertę.

Nie jestem zainteresowany subskrypcją, a poza tym wiele wskazuje na to, że to oferta złożona w porozumieniu z Elonem – odpisał Painterowi na Twitterze.

Nastolatek odrzucił darmową subskrypcję na Teslę. "Chcę dostać samochód na własność"

19-letni student zabrał w piątek głos w rozmowie z "The Wall Street Journal". Stwierdził, że chce "dostać samochód na własność, a nie oddawać go za trzy lata".

Jeżeli faktycznie dostanę Teslę, to skasuję profil – podkreślił Sweeney.

Elon Musk napisał do 19-latka. Poprosił go o skasowanie konta

Do śledzenia odrzutowca nastolatek wykorzystuje boty monitorujące publicznie dostępne dane o ruchu lotniczym. We wrześniu miał zwrócić się do niego sam Elon Musk. Biznesmen argumentował, że konto na Twitterze zagraża poważnie jego bezpieczeństwu.

Nie podoba mi się perspektywa, że jakiś wariat może chcieć zestrzelić mój odrzutowiec – napisał do Sweeney'a Musk, cytowany przez serwis Protocol.

Miliarder miał zaoferować nastolatkowi 5 tys. dolarów. Ten jednak stwierdził, że kwota jest zbyt niska.

Czy jest szansa na 50 tys. dolarów (ok. 200 tys. zł – przyp. red.)? Byłoby to dla mnie duże wsparcie na studiach. Taka kwota prawdopodobnie pozwoliłaby mi także kupić Teslę Model 3 – argumentował swoje żądania Sweeney.

Elon Musk stwierdził, że zastanowi się nad propozycją. Nie odezwał się jednak już więcej do nastolatka. Na początku tego miesiąca biznesmen przyznał na Twitterze, że konta śledzące jego ruchy "stały się zagrożeniem dla jego bezpieczeństwa".

Obejrzyj także: Elon Musk ze sprzecznymi testami na koronawirusa. Jest wytłumaczenie

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić