Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Kamil Karnowski
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

"Przyjęcie imigrantów było błędem". Szwedzka minister bije się w pierś

153
Podziel się:

Magdalena Andersson przyznała, że jej ugrupowanie odpowiada za rosnące w kraju bezrobocie, napiętą sytuację i pogarszający się stan gospodarki.

"Przyjęcie imigrantów było błędem". Szwedzka minister bije się w pierś
(Getty Images)

Integracja nie przebiega tak jak powinna, mieliśmy z nią problem przed jesienią 2015 roku (gdy Szwecja przyjęła falę migrantów). Dla mnie jest oczywiste, że nie możemy przyjąć większej liczby szukających niż jesteśmy w stanie zintegrować - stwierdziła w wywiadzie dla dziennika „Dagens Nyheter” minister finansów Magdalena Andersson.

Osoby przyjeżdżające do Szwecji stają "w obliczu napiętej sytuacji". Minister przyznała także, że jej zdaniem w innych krajach Europy istnieją większe możliwości mieszkaniowe, socjalne i edukacyjne i to tam uchodźcy powinni szukać azylu.

Mamy powód do samokrytycyzmu. To wcześniej powinno być jasne, że nie możemy przyjąć większej liczby ludzi niż ta, z którą poradzi sobie społeczeństwo - dodała Andersson.

Szwecja przyjęła rekordową liczbę uchodźców. Rządząca tam Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza, wraz z koalicyjną Partią Zielonych, zezwoliła w 2015 roku na przyjęcie ok. 160 tys. starających się o azyl.

Jaki ma plan dla tych, którzy już są w Szwecji? Rozwiązaniem problemu integracji ma być według tamtejszej minister finansów szybsze wchodzenie imigrantów na rynek pracy. Przypomnijmy, że w Szwecji poziom bezrobocia wśród urodzonych tam ludzi wynosi zaledwie 4 proc. natomiast w grupie przybyszów jest to aż 15 proc.

Więcej dzieci musi dorosnąć i zobaczyć swoich rodziców w pracy. Więcej rodzin musi mieć odpowiednie warunki mieszkaniowe, a dzieci uczyć się w szkole tego, co jest im niezbędne. Nie ma innych potrzeb dla osób, które tu przybyły niż dla nas, którzy się w Szwecji urodzili - powiedziała minister finansów.

Zobacz także: Zobacz również: Jaki: uchodźcy byliby w Polsce, gdyby nie to, że wygraliśmy wybory

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:

Co wiesz o Szwecji?

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(153)
kadik
5 lata temu
Dokładnie, wolę mieć za sąsiadów normalną syryjską rodzinę niż polskiego menela.
efka
5 lata temu
No pewnie ,że było błędem :-) A nam chcą karę wlepić ,ż nie chcieliśmy popełnić tego błędu co Szwecja i inne kraje np.Niemcy , Francja , Anglia ...
proroctwo
5 lata temu
160 tys. "Lekarzy" sciagna teraz po 10 osob z rodziny co daje 1 600 000 na 10 milionow szwedow po czym za 10 lat bedzie 16 milionow "lekarzy" z afryki przy spadku urodzrn szwedow do poziomu 7 milionow i beda mniejszoscia w swoim kraju wikingow....i znow Polska i Polacy beda musieli bronic wartosci chrzescijanskich jak w sredniowieczu
Hehe
5 lata temu
Teraz niech komisja Europejska zajmie się wszystkimi tymi krajami zwłaszcza Niemcami co przyjmował tych pasożytów proszę nałożyć odpowiednie kary za każdego przyjętego 1mln eur
Paweł
5 lata temu
Kopacz сука razem z rudym chcieli Polsce i Polakom zgotować to samo co Macrella .
Irena
5 lata temu
Pani Andersson powinna siedzieć za takie decyzje . Albo powiesić .
Prostujacy
5 lata temu
Przecież w Polsce jest bardzo dużo imigrantów z Ukrainy
2345zse
5 lata temu
Tylko ze TYCH ludzi nie daje się ZINTEGROWAĆ przez 10 pokoleń .....zawsze muzułmaństwo z niego wyjdzie i z bombą będzie biegał jak tacy sami w USA
zwolennik Pol...
5 lata temu
Bardzo dobrze. Nalezy sie szwedom za potop szwecki, mordy i kradzierze na Polsce i Polakach. Mam nadzieje ze w krotce wprowadzone zostanie w szecji prawo szarjatu.
Srallah
5 lata temu
taaa, serio? no coś TY?
aska
5 lata temu
ja juz dawno to wiedzialam a pani minister taka madra i wykształcona dopiero teraz odkryla ze imigranci to ogromny problem i nalezy sie trzymac od nich z daleka?? dziwne. pomagac? i zeby nie bylo- owszem ale z daleka, materialnie, jakos tam... ale napewno nie przyjmowac do nas tej masy ktora sie rozpierzchnie jak karaluchy i juz nie bedzie nad nimi kontroli.
Ciekawski
5 lata temu
skoro w calej zachodniej europy "ciapate" morduja, gwalca itd.......to czemu 3 milion polakow nadal tam siedza? Jakos nie widac kolejek na granicy.
Polak duży
5 lata temu
Szwecji już nie ma. Jest szwedzka republika islamsko-lesbijsko-gejowska.
odesłać do o...
5 lata temu
europa nabrała muzułmanów a teraz płacze krwawymi łzami czarna zaraza zaleje świat
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić