Pułapka w rządowym programie. Wielu Polaków o tym nie wie!

268

Za kilka tygodni ruszyć ma program Dekoder+. Pozwoli on na uzyskiwanie dopłat do zakupu dekoderów. Warto jednak mieć na uwadze to, iż nie wszyscy Polacy będą mogli skorzystać z tego wsparcia.

Pułapka w rządowym programie. Wielu Polaków o tym nie wie!
Mateusz Morawiecki (Getty Images, Thierry Monasse)

Ustawa wprowadzająca dopłaty tzw. Dekoder+ została już przyjęta przez Sejm. W tym tygodniu zajmie się nią Senat.

Jakie jest główne założenie tej ustawy? Otóż każde gospodarstwo, które po zmianie systemu nadawania telewizji naziemnej nie będzie mieć finansów na zakup nowoczesnego urządzenia, będzie mogło ubiegać się o pomoc państwa.

Wystarczy złożyć wniosek np. na poczcie lub przez internet, by dostać 100 zł. Bardzo istotne jest to, że wsparcie nie będzie przyznawane w gotówce, ale w formie kodu do zrealizowania w sklepach internetowych i stacjonarnych.

Dekoder+. Te osoby zostały pominięte

Jest jednak jeden haczyk. Ze wsparcia od państwa nie będą mogły skorzystać te osoby, które już wcześniej kupiły dekoder. Uwagę zwrócili na to posłowie.

Ustawa jest bardzo spóźniona i pojawia się w niej bardzo wiele problemów. Po pierwsze, nagradza tych, którzy bardzo długo czekali z wymianą dekodera, do ostatniej chwili. A co się stanie, jeżeli ktoś był na tyle solidny, na tyle poważny, że kupił dekoder, wydał pieniądze, mimo że go nie było stać, ale je uzbierał, żeby móc oglądać swoje ulubione kanały, mieć dostęp do informacji, edukacji czy nawet rozrywki? - pytał w czasie ostatniego posiedzenia Sejmu poseł Grzegorz Napieralski z KO, cytowany przez "Fakt".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić