Rewolucja w 500 plus przed wyborami? Ważne słowa

115

Coraz mocniej rozkręca się kampania wyborcza przed jesiennymi wyborami do Sejmu. Jednocześnie jak bumerang powraca koncepcja podwyższenia świadczenia 500 plus. Głos w tej sprawie zabrali przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości. Ich słowa są bardzo wymowne.

Rewolucja w 500 plus przed wyborami? Ważne słowa
Jarosław Kaczyński (Getty Images, Beata Zawrzel/NurPhoto)

Świadczenie 500 plus to sztandarowy projekt partii, na czele której stoi Jarosław Kaczyński. Wiele rodzin regularnie spostrzega, że to wsparcie bardzo mocno straciło na wartości. Oczywiście wszystko ze względu na rekordową inflację.

Głos w tej sprawie zabierają również ekonomiści. Nie brakuje takich, którzy zauważają, że aktualnie za 500 zł można kupić o połowę mniej niż w 2016 roku, kiedy program był wprowadzany.

Rząd do tej pory nie pokusił się o deklaracje w sprawie waloryzacji świadczenia. Tymczasem "Super Express" porozmawiał z politykami, którzy mówią, że podwyżka 500 plus powinna mieć miejsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Pomaska o TVP: nagonka na ofiary

Do możliwości podwyższenia 500 plus odniósł się europoseł PiS Ryszard Czarnecki. Wyraźnie dał do zrozumienia, że taka waloryzacja jest potrzebna.

Waloryzacja 500 plus jest potrzebna i byłaby bardzo dobra. Musi jednak brać pod uwagę możliwości budżetowe państwa. Jeśli będzie to możliwe, to należy podnieść świadczenie do np. 800 zł - powiedział polityk, cytowany przez "Super Express".

800 plus? Tak, ale...

Opinię wygłoszoną przez Ryszarda Czarneckiego podziela poseł klubu PiS, a zarazem członek Solidarnej Polski Tadeusz Cymański. - Chcemy waloryzacji 500 plus. Trzeba to wszystko dokładnie policzyć, aby było w wysokości ok. 800 zł - zaznaczył za pośrednictwem "SE".

Jednocześnie podkreślił, że uważa, iż świadczeniu 500 plus powinny towarzyszyć progi dochodowe. - Przy tym tego dodatku trzeba wprowadzić progi dochodowe - Tadeusz Cymański.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić