Rewolucja w zakazie handlu! Takie zmiany przyniesie 2022 rok

1137

To już pewne. W 2022 roku zakaz handlu ponownie zostanie zaostrzony. Nowelizację ustawy w tym zakresie podpisał już prezydent Andrzej Duda. Zmiany mają wejść w życie 1 lutego 2022 roku.

Rewolucja w zakazie handlu! Takie zmiany przyniesie 2022 rok
Zakupy (Pixabay)

Ostatnie miesiące dobitnie pokazały nam, że przepisy dotyczące zakazu handlu nie są szczelne. Wiele sieci handlowych wykorzystało luki w prawie, by móc działać siedem dni w tygodniu.

Politycy nie przeszli obok tego obojętnie. W październiku przegłosowali nowelizację ustawy ograniczającej handel w niedziele i święta. Na zmiany zgodził się już prezydent Andrzej Duda.

Nowe przepisy będą obowiązywać od 1 lutego 2022. Podstawowa zmiana dotyczy uszczegółowienia przepisów ws. placówek pocztowych. To właśnie zyskanie statusu takiego podmiotu pozwala na otwieranie sklepów nawet w niedziele niehandlowe.

Od 2022 roku status placówki pocztowej będzie mógł uzyskać tylko taki przedsiębiorca, który udowodni, że minimum 40 proc. jego przychodów stanowią placówki pocztowe.

Co ciekawe, od przyszłego roku nie tylko właściciel sklepu będzie mógł otworzyć swój sklep w każdą niedzielę. Będzie on mógł skorzystać z pomocy małżonka, dzieci, rodziców, macochy, ojczyma, rodzeństwa, wnuków czy też dziadków. Osoby te nie będą mogły jednak pobierać wynagrodzenia z tytułu takiej pracy.

Niedziele handlowe 2022 - kalendarz

W 2022 roku będziemy mieć siedem niedziel handlowych. Kiedy wypadną?

  • 30 stycznia
  • 10 kwietnia
  • 24 kwietnia
  • 26 czerwca
  • 28 sierpnia
  • 11 grudnia
  • 18 grudnia
Zobacz także: Sprawa Łukasza Mejzy. Poseł KO stawia mocną tezę
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić