aktualizacja 

Rodzicu, nie ma już nadziei. Chodzi o 500 plus

91

Praktycznie nieustannie toczą się dyskusje na temat świadczenia 500 plus. Nie brakuje osób, które uważają, że należałoby je podwyższyć. Do tego wątku w rozmowie z Radiem ZET odniosła się Olga Semeniuk, wiceminister w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Rodzicu, nie ma już nadziei. Chodzi o 500 plus
Olga Semeniuk (Getty Images, Mateusz Wlodarczyk)

Jakiś czas temu rząd PiS sygnalizował waloryzację 500+. Nie ujawniono jednak, kiedy mogłoby do niej dojść. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że obecnie uwagi wymagają ważniejsze kwestie niż podwyższenie świadczenia na dzieci.

Takie informacje przekazała wiceminister z Ministerstwa Rozwoju i Technologii Olga Semeniuk. Z jej słów jasno wynika, że aktualnie waloryzacja 500 plus nie jest omawiana przez decydentów.

Na forum rządowym dzisiaj o waloryzacji 500+ nie ma rozmowy. Takie decyzje też zapadają w innym gremium. Dziś skupiamy się przede wszystkim na polityce energetycznej, na wsparciu sektora MŚP - podkreśliła Semeniuk w rozmowie z Radiem ZET.

Część komentatorów twierdzi, że waloryzacja 500 plus może być przepustką PiS do wygrania kolejnych wyborów. Tymczasem Semeniuk, mimo braku decyzji w sprawie tego świadczenia, nie drży o wyniki.

Klęska wyborcza PiS? A na jakiej podstawie i skąd są takie analizy, że do takiej klęski mogłoby dojść. Zawsze powtarzam, że najważniejsze sondaże są przy urnie wyborczej. Różne mamy komentarze do tych analiz wyborczych - stwierdziła.

500 plus nie jest priorytetem

Nic nie wskazuje na to, by do waloryzacji 500 plus miało dojść w najbliższym czasie. To może być rozczarowujące dla pewnej grupy Polaków. Tymczasem rząd skupia uwagę m.in. na problemach gospodarczych, które mają związek z wojną w Ukrainie.

Dziś skupmy się na tym, aby jak najłagodniej społeczeństwo mogło przeżywać niestety trwającą ósmy miesiąc wojnę, plus zabezpieczyć nas przyszły rok w kontekście energetycznym i gospodarczym - podsumowała Olga Semeniuk.

Do tematu waloryzacji 500 plus za pośrednictwem "Faktu" odniósł się też wiceminister rodziny Stanisław Szwed. - W tej chwili nie przewidujemy takich rozwiązań - zaznaczył.

Przypominam, że oprócz 500 plus są jeszcze korzyści związane z rozliczeniami podatkowymi dotyczącymi rodzin wielodzietnych, obniżeniem podatku PIT z 17 do 12 proc. Oczywiście są propozycje innych rozwiązań, które będą wspierać rodziny, ale bardziej w kontekście uelastycznienia form zatrudnienia, czyli łączenia pracy zawodowej z wychowywaniem dzieci - dodał.
Zobacz także: Izrael odrzuca prośby Zełenskiego. "Z jednego powodu"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić