Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
EKO
|

Rozwód roku. To zaboli emira Dubaju. Odda byłej żonie gigantyczną kasę

44
Podziel się:

Rozwód roku w Wielkiej Brytanii. Muhammad ibn Raszid Al Maktum i Haya zawarli ugodę rozwodową. Emir Dubaju i jego była – szósta – żona od 2019 roku pozostawali w konflikcie po tym, jak jordańska księżniczka uciekła do Wielkiej Brytanii. Księżniczka i jej dzieci dostaną łącznie ponad pół miliarda funtów.

Rozwód roku. To zaboli emira Dubaju. Odda byłej żonie gigantyczną kasę
Jordańska księżniczka Haya i Muhammad ibn Raszid Al Maktum wzięli ślub w 2004 roku (Instagram)

Księżniczka Haya i emir Dubaju doczekali się dwojga dzieci. Jak podał brytyjski dziennik "Daily Mail", planowała ucieczkę miesiącami. Zabrała ze sobą kilkadziesiąt milionów funtów. Spekulowano, że pochodząca z Jordanii arystokratka odkryła prawdę o koszmarze, który Muhammad ibn Raszid Al Maktum zgotował swoim nieposłusznym córkom – Latifie i Shamsie.

Księżniczka Haya i Muhammad ibn Raszid Al Maktum – rozwód. Para zawiera ugodę

Werdykt w sprawie rozwodowej wydał Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii. W wyniku ugody jordańskiej księżniczce przyznano 251,5 miliona funtów. Dzięki pieniądzom Haya będzie mogła wieść życie na dotychczasowym poziomie i mieszkać w dwóch wartych fortunę posiadłościach.

Na tym jednak nie koniec. Księżniczka Haya będzie mogła liczyć także na budżet przeznaczony na pokrycie kosztów ochrony. Opłacone zostaną również pensje oraz urlopy członków jej licznej świty, m.in. niani i pielęgniarek. Arystokratka jest również właścicielką takich zwierząt jak kucyki, których utrzymanie pochłania znaczne środki.

Zobacz także: Zobacz też: Marcin Margielewski poznał arabskiego szejka. Opowiedział mu o skandalicznych imprezach

W wyniku ugody rozwodowej zabezpieczone zostaną również dzieci księżniczki i emira Dubaju. Zarówno 14-letnia córka, jak i 9-letni syn byłych małżonków otrzymają 5,6 milionów funtów rocznie (ponad 30,4 mln zł). Łączna kwota, którą sąd przyznał księżniczce, to 554 mln funtów.

Wypłata należności dla córki i syna księżniczki i emira została zabezpieczona funduszem gwarancyjnym w wysokości 290 mln funtów. Od czasu ucieczki Haya obawiała się, że mąż posunie się do porwania ich dzieci. Przeznaczała więc ogromne kwoty na zapewnienie pociechom bezpieczeństwa. Córka poprzedniego władcy Jordanii bała się również o własne życie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(44)
Jola
8 miesięcy temu
No chyba się popaczę nad jego losem
prowda
8 miesięcy temu
kiedy nastanie pokój na ziemi? gdy rządzący przestaną dalej wprowadzać nowe filozofie (gdy włączą guzik STOP) Zostawią to co już wprowadzili i ludzie by żyli w spokoju.
prowda
8 miesięcy temu
kim jest król? kto wymyślił osobę króla? osoba która wybiła 98 %ludności, zagrabiła majątek i wykorzystała głupi lud do wybudowania osiedli i zamku. To jest król a kim jest rodzina królewska? to liczna rodzina króla a kim jest król? tym czym jest osoba która usunęła 98% ludności
Mi5
8 miesięcy temu
A co dla biednych i molestowanych żon?
ujwqa
8 miesięcy temu
księżniczko z fortuną po mężu, czekam na ciebie.
Marian
8 miesięcy temu
Jolanta ma rację mówiąc: Marian, za biedny jesteś, żeby się ze mną rozwieść
tomi
8 miesięcy temu
I znowu ropa będzie droższa.
Szyder
8 miesięcy temu
To jest sprawiedliwość dzisiejszego świata. Nic się nie zmieniło i nie zmieni.
Bravjo
8 miesięcy temu
W Dubaju nie ma ropy i nie placi sie podatkow !
Marek z Marek
8 miesięcy temu
Oni tylko piją wodę, jedzą kozinę, ślimaki, ryby, srają i ruchają i nadzorują, żeby im w między czasie ropa tryskała, bo im główna prawda musi być twarda.
zigor
8 miesięcy temu
Podniesie podatki w swoich Emiratach i nawet nie zauważy braku. To samo robią nasze elyty, niektóre biorą swoją działkę w nieruchomościach, jak pani M, też zabezpiecza się na wypadek utraty władzy przez męża i spędzenia reszty życia w odosobnieniu, niekoniecznie jako mnich. Nie wiem kogo Jarek K. zabezpiecza: żonę, męża czy kota ale skoro 2 wieże chciał zbudować to miał trochę w skarbonce której nie pokazuje a teraz to już pół Polski do niego należy łącznie z 1/3 niewolników głosujących tak jak im każe - nie trzeba być szejkiem.
Wojskowy
8 miesięcy temu
Czym się różni Emir od swojego żołnierza? Żołnierz zabija wrogów kraju a najczęściej umiera nie mając nikogo na sumieniu a Emir musi mordować członków swojej rodziny bo jest tak pazerny na pieniądze i władze i najczęściej umiera mając 20-30 osób na sumieniu.
taki
8 miesięcy temu
Gdy wyciekl film jak rzad Wielkiej Brytani smieje sie z ludzi ,ze siedza w domu ,maja look down a tymczasem rzad sie bawil na imprezach to w Wolnych haha Nie bylo nawet slowa
sudecki
8 miesięcy temu
A ja muszę siedzieć ze swoją Jolką
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić