o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
MDO
|

Pomoc dla Polaków. Premier Morawiecki ogłasza nowe programy

84
Podziel się

- Nasze priorytety to walka o miejsca pracy oraz o życie i zdrowie Polaków - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej. Szef rządu zapewnił, że poszczególne branże będą otaczane odpowiednim wsparciem.

Pomoc dla Polaków. Premier Morawiecki ogłasza nowe programy
Mateusz Morawiecki (YouTube)
bDSJMWwl

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne formy pomocy dla przedsiębiorców. - Chcemy uruchomić kolejne środki do 30 mld zł dla przedsiębiorstw i objąć pomocą kolejne kody PKD. Dotychczasowe wsparcie dla przedsiębiorców to ponad 200 mld zł - mówił na konferencji prasowej.

To walka o zdrowie i życie Polaków - zaznaczał.
bDSJMWwn

Obostrzenia mocno dają się we znaki polskiej gospodarce. Wielu przedsiębiorców skarży się na trudną sytuację. Przedstawiciele rządu próbują ich uspokajać i zapewniają, że mają pomysły, jak wspierać osoby, które znalazły się w najgorszym położeniu.

Pandemia nie odpuszcza i dlatego uruchamiamy nowe programy. Miejsca pracy, miejsca pracy i jeszcze raz miejsca pracy - mówił Mateusz Morawiecki. - Proponujemy nowe regulacje dla przedsiębiorców, którzy mają problem z opłaceniem najmu lokalu. Branża gastronomiczna, hotelarska będą miały kontynuowane mechanizmy wsparcia po zakończeniu tej fali. Będą to dodatkowe mechanizmy finansowania ich działań - dodawał.

"Najniższy poziom bezrobocia w UE"

Skuteczność naszych programów potwierdził Eurostat - Polska ma najniższy poziom bezrobocia w UE. Objęliśmy wsparciem ok 6,5 mln Polaków - zaznaczał premier.
bDSJMWwt

Mówił też o ograniczeniu biurokracji i dostawaniu form wsparcia do poszczególnych grup przedsiębiorców. - Ograniczyliśmy biurokrację i dostosowaliśmy wsparcie do poszczególnych grup przedsiębiorców. Oferujemy bezzwrotne subwencje do 5 tys. zł dla mikrofirm, postojowe dla większych firm, zwolnienia ze składek ZUS i wiele innych instrumentów - podkreślał Morawiecki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDSJMWwO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(84)
Jan
2 tyg. temu
"Nasze priorytety to walka o miejsca pracy oraz o życie i zdrowie Polaków" - zażartował premier Mateusz Morawiecki na Prima Aprilis.
tak
2 tyg. temu
Kłamstwa ,kłamstwa ,kłamstwa
Hoho
2 tyg. temu
A skąd pieniądze na to? Z nowych podatkow?
bDSJMWwP
Hmmh
2 tyg. temu
A co z tymi, którzy byli na etacie i stracili pracę
...
2 tyg. temu
Misiewicze, Piotrowicze, Maciarewicze, Obajtki
Najnowsze komentarze (84)
Apel
2 tyg. temu
Piszcie jak faktycznie wygląda pomoc rządu dla firm. Firmy jednoosobowe, małe i średnie piszcie aby ujawnić prawdę o tarczach ochronnych.
Firma
2 tyg. temu
Walka o miejsca pracy czy walka o to aby firma nie zbankrutowala? To dwie różne rzeczy panie Morawiecki.
Przedsiębiorc...
2 tyg. temu
Bełkot i ściema . Ropierdzielą wszystko. 5000 zł pomocy dla mikroprzedsiębiorstw. Przez ku...a rok. Gdzie ZUS 1500 zł. Doją podatkami. Zamiast dać normalnie ludziom prowadzić firmy i zarabiać. Pomoc dla wybrańców. Szybciej do wyborów i pogonić tych darmozjadów i kłamców. Sam prowadzę działalność i wiem co mówię
Zdrada
2 tyg. temu
Zdrajca. Obiecała UE zniszczyć gospodarkę, przegłosować nałożenie podatków dodatkowych na obywateli przez UE.👎👎👎
Lol
2 tyg. temu
Czy ktoś jeszcze wierzy w te socjotechniczne kłamstwa. To tak jak z locdaunem, miał trwać dwa tygodnie, TRWA ROK, a umarło 100 tyś ludzi, którzy nie byli chorzy na świrusa.🤣🤣🤣🤣🤣
Lol
2 tyg. temu
Czy ktoś jeszcze wierzy w te socjotechniczne kłamstwa. To tak jak z locdaunem, miał trwać dwa tygodnie, TRWA ROK, a umarło 100 tyś ludzi, którzy nie byli chorzy na świrusa.🤣🤣🤣🤣🤣
kulfamać
2 tyg. temu
cienogród wierzy nadal w tę scieme plandemie.Zobaczyćie za dwa lata hiper inflacje za to.Obudzcie się wkońcu
Lech Waleczny
2 tyg. temu
A Świstak siedzi i zawija.....
bDSJMWwH
ronin
2 tyg. temu
Morawiecki, jak tam idzie realizacja agendy 2030?
Obserwator
2 tyg. temu
Brawo panie Premierze !!!
Jpdl
2 tyg. temu
Wejś przestań Macierewicz, bo już tych klamstw nie da się słuchać.
fen
2 tyg. temu
Rzad niszczy walute, doprowadzil to zapasci sluzby zdrowia, gornictwa i srednich przedsiebiorstw, wprowadzil monitoring obywateli wykorzystujac system pegasus, wzroslo bezrobocie, wprowadzil nowe podatki, podwyzszyl rachunki za prad i gaz, ustawa aborcyjna i 500 + dala odwrotny skutek, rzad upolitycznil koscioly i media dlatego trzeba go usunac za wszelka cene. Niestety nie ma alternatywy. Trzeba zmienic system wyborczy w Polsce i upewnic sie ze politycy maja wyksztalcenie adekwatne do pelnionych funkcji. musimy wprowadzic federacje demokratyczna i parlamentarna
kristoNN
2 tyg. temu
Pod warunkiem, że każdy z nas / z nich przyjmie szczepionkę.
nikt
2 tyg. temu
Premier niech zasponsoruje sobie i klice rządzącej lekarstwo na głowę
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić