Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|

Koronawirus. Nowe obostrzenia w Polsce. Wyborcy PiS największymi zwolennikami

368
Podziel się

Od soboty na terenie całej Polski obowiązują nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Zamknięte zostały m.in. przedszkola, żłobki, salony fryzjerskie i kosmetyczne. Co na to Polacy? Badanie dla o2.pl pokazuje, że większość popiera nowe restrykcje, a najwięcej zwolenników mają one wśród wyborców PiS.

Koronawirus. Nowe obostrzenia w Polsce. Wyborcy PiS największymi zwolennikami
Nowe obostrzenia ogłosili przed kilkoma dniami premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski. (Getty Images)
bEUkYRaZ

Od 27 marca do 9 kwietnia na terenie całej Polski obowiązują nowe obostrzenia. Zamknięte zostały przedszkola, żłobki, sklepy budowlane i meblowe, a także salony fryzjerskie i kosmetyczne.

Wprowadzono również nowe limity osób w kościołach i placówkach handlowych oraz zakaz udziału w zgromadzeniach. Jednocześnie przedłużono wcześniejsze restrykcje dotyczące m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenia działalności restauracji czy zdalnego nauczania.

bEUkYRbb

Czy Polacy popierają nowe obostrzenia?

Z badania przeprowadzonego dla o2.pl na panelu Ariadna wynika, że nowe restrykcje popiera niemal połowa Polaków (49 proc.). Przeciwko jest 39 proc., a 12 proc. nie udzieliło jednoznacznej odpowiedzi.

Najwięcej zwolenników nowe restrykcje mają wśród wyborców PiS - popiera je 73 proc. elektoratu partii rządzącej. Za restrykcjami opowiedziała się także ponad połowa sympatyków Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050, czyli ruchu Szymona Hołowni (odpowiednio 58 i 59 proc.). Przeciwko zaostrzonym zasadom jest 22 proc. wyborców PiS, 31 proc. Koalicji Obywatelskiej i 34 proc. Polski 2050.

bEUkYRbh

Zapytaliśmy również Polaków o to, czy najnowsze obostrzenia epidemiczne wpłyną na zmianę ich planów dotyczących Świąt Wielkanocnych. Znaczna większość ankietowanych (68 proc.) wybrała odpowiedź "raczej nie" i "zdecydowanie nie". Zaostrzone restrykcje zmienią plany 25 proc. Polaków i najbardziej wpłyną na wyborców PiS, a najmniej na wyborców Polski 2050.

bEUkYRbi

Jak Polacy spędzą Święta Wielkanocne?

Aż 61 proc. Polaków deklaruje, że spędzi Wielkanoc u siebie w domu tylko w towarzystwie domowników. 18 proc. zaprosi do siebie członków rodziny lub znajomych, a 13 proc. wyjedzie do bliskich. Na wyjazdy wypoczynkowe w kraju lub za granicę zdecydowało się tylko po 1 proc. ankietowanych.

48 proc. Polaków spędzi święta w gronie 6-10 osób, a 42 proc. w gronie do 5 osób. 46 proc. ankietowanych zamierza spotkać się w Wielkanoc z 1 lub 2 osobami, z którymi nie mieszka, 38 proc. z 3-5 osobami, a 12 proc. z 6-10 osobami.

bEUkYRbj

Nota metodologiczna: ​

Badanie na panelu Ariadna. Próba ogólnopolska licząca N=1094 osób w wieku od 18 lat wzwyż. Struktura próby dobrana wg reprezentacji w populacji dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania. Metoda: CAWI. ​

Termin realizacji: 26 – 29 marca 2021 roku.

bEUkYRbk

Zobacz także: Nowe obostrzenia na Wielkanoc? Dr Grzesiowski uderzył w rząd

bEUkYRbC
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(368)
jumper
8 miesięcy temu
Merkel przeprosiła. Teraz polsko-żydowski patriot-bankster jak echo powtórzył. To kłamca absolutny. Odnośnie emerytów, Was młodych też to czeka. Emerytura po 40-latach pracy w szpitalu to niecałe 2 tys. na rękę. I co, jest czego zazdrościć. Pamiętajcie, kiedy on-line dobiegnie końca, bedziecie wszyscy off-line. I spróbujcie rozszyfrować skrót covid-19. (victory confidencional)- tyle podpowiedzi.
666
8 miesięcy temu
Właśnie słyszałem, że istnieją gdzieś tam takie mistyczne stwory jak "zwolennicy PiS". Cechują się iQ poniżej poziomu programatora od pralki, sporymi zaburzeniami w logicznym myśleniu i problemami z najprostszymi działaniami matematycznymi.
555
8 miesięcy temu
morawiecki załosny historyku Obojszczymy cie
bEUkYRbD
lllll
8 miesięcy temu
bo kocmołuchy nie chodzą do fryzjera i nie pracują tylko z dzieciarami w domu
00000
8 miesięcy temu
Wszyscy zdalnie pracujący za godziwe pieniądze i robiący kasę na pandemii będą jak najbardziej popierali chorą politykę lockdown. Pomyślcie o upadających branżach, o dzieciach zdziczalych w domach i duszącej die młodzieży. Głupie rozporządzenia wylatują ptakiem, a powrócą kamieniem
Nick
8 miesięcy temu
A co te niby obostrzenia mają zmienić jak by kościoły zamknęli to nie którzy mogli by zmienić plany
NiepopieramPi...
8 miesięcy temu
Czemu wyborcy PiSu. Znaczna cześć zyje na zasiłkach i 500+. Ewentualnie sa to emeryci. Nie pracują, wiec maja gdzieś co się dzieje z reszta. A ludzie bankrutuja
Zapytowywanie
8 miesięcy temu
A pytano wyborców Konfederacji?
Beta
8 miesięcy temu
Nie byłem wyborcą PiSu tylko konfederacji a i tak jestem za.
🤣🤣😂😂
8 miesięcy temu
Mam obostrzenia🖕🖕🖕🖕🖕🖕
🤣🤣😂😂
8 miesięcy temu
Mam obostrzenia🖕🖕🖕🖕🖕🖕
🤑 Kasia
8 miesięcy temu
PRZEDSZKOLA TO DLA MORAWIECKIEGO MŁODY NIE DOŚWIADCZONY I DO PRZEDSZKOLA MÓGŁ BY IŚĆ!
adek
8 miesięcy temu
godom tak otworzyc wszycko a jak kto ma zabolec to zaboleje selekcja naturalnai odpornosc stadzie sie wyrobi sama a pozotym smalec slonina salceson bocek tlusty i seta co dnia i kozdy ziomal bedzie zdrow jak ryba
bEUkYRbv
widz
8 miesięcy temu
jakoś mnie to nie dziwi
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić